LV RU EN

Piektdiena, 2021. gada 22. oktobris
Irīda, Īrisa
Ludza
Cloudy
6°C
 
A A A

Bērniem ar funkcionāliem traucējumiem pieejama palīdzība

reiterterapijaSociālais dienests aicina vēl līdz 14. oktobrim vecākus vai likumiskos pārstāvjus, kuri audzina bērnu ar funkcionāliem traucējumiem, pieteikties individuālo vajadzību izvērtēšanai un atbalsta plāna izstrādāšanai.

Jau informējām, ka Ludzas novada pašvaldība un Latgales plānošanas reģions īsteno kopīgu projektu “Deinstitucionalizācijas pasākumu īstenošana Latgales reģionā”. Līdz augusta beigām potenciālajiem klientiem vajadzēja pieteikties, lai saņemtu atbalstu šī projekta ietvaros.

Kā informē Ludzas novada pašvaldības Sociālā dienesta vadītāja Lilita Gorbunova-Kozlova, projektam tika pieteikts 31 bērns ar funkcionālajiem traucējumiem. Bet, pēc statistikas datiem, Ludzas novadā dzīvo 45 bērni ar funkcionālajiem traucējumiem. Tas norāda uz to, ka ne visi ir izmantojuši šo iespēju. Vēlētos, lai ģimenes nepalaiž garām šo piedāvājumu, jo tas dos iespēju izmantot bezmaksas pakalpojumus, atbilstoši bērna individuālajām vajadzībām. Šobrīd Latgales plānošanas reģions ir pagarinājis pieteikšanās termiņu.

– Runa nav tikai par kustību traucējumiem, – akcentē L. Gorbunova-Kozlova. – Funkcionāli traucējumi ir bērniem, kam ir vāja redze vai dzirde, uroloģiskas saslimšanas, kuņģa – zarnu trakta u.c. slimības. Mēs, Sociālā dienesta darbinieki, esam uzrunājuši ģimenes ārstus un medicīnas nozares speciālistus ar lūgumu informēt bērnu vecākus par iespēju saņemt palīdzību. Tomēr tikai paši bērnu vecāki var izteikt savu vēlēšanos un griezties personīgi Sociālajā dienestā, lai pieteiktos bērna individuālo vajadzību izvērtēšanai un atbalsta plāna izstrādāšanai.

Kad ir saņemts iesniegums no bērna vecākiem vai likumiskiem pārstāvjiem, tiek veikta izvērtēšana. Tas nozīmē – speciālisti (sociālais darbinieks, speciālais pedagogs, neirologs, ergoterapeits, logopēds, fizioterapeits) centīsies saprast, kas ir nepieciešams, lai bērns un viņa vecāki justos labāk, un kādi pakalpojumi viņiem būtu nepieciešami. Tātad – kāds atbalsts bērnam nepieciešams (runa nav par diagnozes uzstādīšanu). Izvērtēšana notiks vecāku/audžuvecāku klātbūtnē.

Individuālo vajadzību izvērtēšana un atbalsta plāna izstrādāšana projekta ietvaros notiek BEZ MAKSAS.

Tikai pēc izvērtēšanas un atbalsta plānu sastādīšanas, pašvaldībā varēs veidot jaunus pakalpojumus vai arī slēgt līgumu par pakalpojumu pirkšanu.

Pieteikties uz individuālo izvērtēšanu var Ludzas novada Sociālajā dienestā Raiņa ielā 16a, Ludzā vai pie sociālā darbinieka pagastos, iesniedzot iesniegumu.

 

Noslēgts pirmais līgums par aprūpes pakalpojumu

Jau šobrīd bērniem ar funkcionāliem traucējumiem, kuriem ir izsniegts VDEĀK atzinums par īpašas kopšanas nepieciešamību, Ludzas novada pašvaldība var piedāvāt šādus pakalpojumus:

* Aprūpes pakalpojumu bērniem līdz 4 gadu vecumam ieskaitot. Pakalpojums ietver bērna aprūpi un uzraudzību, pašaprūpes spēju attīstību un brīvā laika saturīgu pavadīšanu līdz 50 stundām nedēļā. Pašvaldība aprūpes pakalpojuma nodrošināšanai var piesaistīt juridisku personu vai uz pakalpojuma līguma pamata fizisku personu (izņemot bērna 1. pakāpes radinieku un vienas mājsaimniecības locekļus), kurai ir darba vai personīgā pieredze saskarsmē ar personu, kam ir noteikta invaliditāte.

* “Atelpas brīža” pakalpojumu. Tā būtība ir piedāvāt īslaicīgu – līdz 30 dienām gadā – aprūpi jebkura vecuma bērnam ar invaliditāti, kuram ir izsniegts VDEĀK atzinums par īpašas kopšanas nepieciešamību.

Sociālā dienesta vadītāja L. Gorbunova-Kozlova ir iepriecināta, ka šomēnes ir noslēgts pirmais līgums par aprūpes pakalpojumu kādam Ludzā dzīvojošam bērnam, ar funkcionāliem traucējumiem.

Šobrīd “Atelpas brīža” pakalpojums uz vietas Ludzas novadā nav pieejams, bet rit pārrunas ar Rēzeknes novada pašvaldību par pakalpojuma nodrošināšanu Ludzas novada bērniem. “Atelpas brīža” pakalpojumu var sniegt tikai tāds pakalpojumu sniedzējs, kurš ir reģistrēts sociālo pakalpojumu reģistrā.

L. Gorbunova-Kozlova: – Aicinu arī citus vecākus, kuru bērniem ir izsniegts VDEĀK atzinums par īpašas kopšanas nepieciešamību, griezties pašvaldības Sociālajā dienestā! Mēs esam gatavi palīdzēt jums! Nekavējieties! Piesakieties!

Sīkāku informāciju var iegūt

Ludzas novada Sociālajā dienestā pa tālruni 65726901 vai

Latgales Plānošanas reģionā pa tālruni 6544086

DI_logo

 

 

 

Foto no www.incukalns.lv

coloring.cool