LV EN

Otrdiena, 2023. gada 07. februāris
Ričards, Rihards, Nelda
Ludza
Mostly sunny
-2°C
 
A A A

Transports, satiksme

23.03.2021.

Sākas traktortehnikas valsts tehnisko apskašu sezona

Ar 2021. gada martu Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra (turpmāk-VTUA) atklāj lauksaimniecības sezonas sākumu, t.i., dosies maksimāli tuvu traktortehnikas atrašanās vietai veikt valsts tehnisko apskati.

Traktortehnikas valsts tehniskās apskates laikā obligāti jāievēro valstī noteiktās epidemioloģiskās prasības (vismaz 2m x 2 cilvēki, lietojam sejas maskas, utt.). Situācijās, ja pakalpojuma saņēmējs atsakās ievērot VTUA nodarbinātā norādījumus vai ārkārtas situācijas drošības pasākumus, VTUA var pārtraukt pakalpojumu sniegšanas procesu un aicinās atkārtoti ievērot noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus.

Lai piedalītos ceļu satiksmē, t.sk., arī pirms pavasara darbu uzsākšanas, traktortehnika un tās piekabes jāsagatavo un jāuzrāda ikgadējai tehniskajai apskatei. Apskates laikā vadītājam jābūt līdzi derīgai atbilstošas kategorijas traktortehnikas vadītāja apliecībai, tehnikas reģistrācijas apliecībai un jābūt derīgai OCTA polisei.

Kā var uzzināt par traktortehnikas valsts tehnisko apskati?

Tehniskā apskate tiek veikta iespējami tuvu traktortehnikas atrašanās vietai (pēc iepriekš saplānota izbraukuma grafika) vai individuāli vienojoties ar inspektoru (izsaukums). VTUA izziņotajā traktortehnikas tehniskās apskates izbraukuma grafika vietā var ierasties jebkura traktortehnikas vienība tehniskās apskates veikšanai.

VTUA lauksaimniekus arī aicina savlaicīgi pieteikties augu aizsardzības līdzekļu lietošanas iekārtu pārbaudēm, jo līdzīgi kā ar tehniskajām apskatēm, pārbaudes tiek veiktas visā Latvijas teritorijā. Ar prasībām augu aizsardzības līdzekļu lietošanas iekārtu pārbaudēm var iepazīties VTUA tīmekļa vietnē, sadaļā “Smidzinātāju pārbaudes”.

Tehniskā apskate tiek veikta ar mērķi nodrošināt cilvēku veselībai, dzīvībai un apkārtējai videi nekaitīgas traktortehnikas un tās piekabju piedalīšanos ceļu satiksmē. Tehniskā apskate tiek veikta, lai kontrolētu transportlīdzekļu tehnisko stāvokli, kā arī, lai aktualizētu transportlīdzekļu un to vadītāju valsts reģistru un traktortehnikas un tās vadītāju informatīvo sistēmu, atklātu meklēšanā esošos transportlīdzekļus un veiktu normatīvajos aktos noteiktās kontroles funkcijas, kas saistītas ar piedalīšanos ceļu satiksmē.

Skates Ludzas novadā notiks:

Pildā, pie darbnīcām, 15. aprīlī plkst. 10:15 un 10. jūnijā plkst. 10:15;

Ņukšos, pie darbnīcām, – 15. aprīlī plkst. 13:00  un 10. jūnijā 13:00;

Pureņos, pie darbnīcām, – 15. aprīlī plkst. 14:00 un 10. jūnijā 14:00;

Auziņos, pie darbnīcām, – 15. aprīlī plkst. 15:00 un 10. jūnijā 15:00;

Ļauderos, pie pagasta pārvaldes, – 19. aprīlī plkst. 10:30 un 11. jūnijā 10:30;

Rundēnos, pie darbnīcām, – 19. aprīlī plkst. 12:00 un 11. jūnijā 12:00;

Pakalnē, pie ceļa Ludza – Pakalne, – 19. aprīlī plkst. 13:00 un 11. jūnijā plkst. 13:00;

Vecslobodā, pie darbnīcām Istrā, – 19. aprīlī plkst. 14:00 un 11. jūnijā plkst. 14:00;

Pikavā, pie ceļa Ludza- Zilupe, 21.aprīlī plkst. 10:20 un 14. jūnijā plkst. 10:20;

Briģos, pie darbnīcām, – 21. aprīlī plkst. 11:00 un 14. jūnijā 11:00;

Jučevā, pie darbnīcām, – 21. aprīlī plkst. 12:00 un 14. jūnijā 12:00;

Nirzā, pie pagasta pārvaldes, – 21. aprīlī plkst. 12:30 un 14. jūnijā 12:30;

Raipolē, pie ceļa Nirza -Rundēni, – 21. aprīlī plkst. 14:00 un 14. jūnijā plkst. 14:00;

Traktortehnikas ikgadējās valsts tehniskās apskates laiki un vietas Ludzas, Kārsavas, Zilupes un Ciblas novados 2021. gadā

09.03.2020.

Sākas traktortehnikas valsts tehnisko apskašu sezona

Ar 2020. gada martu Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra (turpmāk-VTUA) atklāj lauksaimniecības sezonas sākumu, t.i., dosies maksimāli tuvu traktortehnikas atrašanās vietai veikt valsts tehnisko apskati.

Lai piedalītos ceļu satiksmē, t.sk., arī pirms pavasara darbu uzsākšanas, traktortehnika un tās piekabes jāsagatavo un jāuzrāda ikgadējai tehniskajai apskatei. Apskates laikā vadītājam jābūt līdzi derīgai atbilstošas kategorijas traktortehnikas vadītāja apliecībai, tehnikas reģistrācijas apliecībai un jābūt derīgai OCTA polisei. Tāpat, atgādinām, ka par VTUA sniegtajiem pakalpojumiem varēs samaksāt TIKAI ar bezskaidras naudas maksājumu.

Traktortehnikas īpašniekus aicinām taupīt savu laiku un izmantot interaktīvu valsts tehniskās apskates rīku/karti ikdienas darbu plānošanā, kuru var atrast VTUA tīmekļa vietnē (www.vtua.gov.lv), sadaļā “Tehniskās apskates“. Tajā jebkurš interesents var meklēt vajadzīgo laiku vai traktortehnikai pietuvināto apskates vietu, vadoties pēc kartes lietošanas pamācības.

Traktortehnikas un tās piekabju ikgadējās valsts tehniskās apskates grafikus (plānotās) var skatīt vai lejupielādēt arī Latvijas Atvērto datu portālā, Valsts tehniskās uzraudzības aģentūras sadaļā. Ieteikums – atverot pielikumu, sākt meklēt pēc novada un vietas. Kā arī valsts tehniskās apskates grafikus var meklēt novada pašvaldībā (klientu apkalpošanas centros, preses izdevumos, tīmekļa vietnē).

 Tehniskā apskate, ārpus birojam piegulošās teritorijas, tiek veikta iespējami tuvu traktortehnikas atrašanās vietai (pēc iepriekš saplānota izbraukuma grafika) vai individuāli vienojoties ar inspektoru (izsaukums). VTUA izziņotajā traktortehnikas tehniskās apskates izbraukuma grafika vietā var ierasties jebkura traktortehnikas vienība tehniskās apskates veikšanai.

 VTUA lauksaimniekus arī aicina savlaicīgi pieteikties augu aizsardzības līdzekļu lietošanas iekārtu pārbaudēm, jo līdzīgi kā ar tehniskajām apskatēm, pārbaudes tiek veiktas visā Latvijas teritorijā. Ar prasībām augu aizsardzības līdzekļu lietošanas iekārtu pārbaudēm var iepazīties VTUA tīmekļa vietnē, sadaļā “Smidzinātāju pārbaudes”.

Tehniskā apskate tiek veikta ar mērķi nodrošināt cilvēku veselībai, dzīvībai un apkārtējai videi nekaitīgas traktortehnikas un tās piekabju piedalīšanos ceļu satiksmē. Tehniskā apskate tiek veikta, lai kontrolētu transportlīdzekļu tehnisko stāvokli, kā arī, lai aktualizētu transportlīdzekļu un to vadītāju valsts reģistru un traktortehnikas un tās vadītāju informatīvo sistēmu, atklātu meklēšanā esošos transportlīdzekļus un veiktu normatīvajos aktos noteiktās kontroles funkcijas, kas saistītas ar piedalīšanos ceļu satiksmē.

Skates Ludzas novadā notiks:

Pildā, pie darbnīcām, 9. aprīlī plkst. 10:15 un 11. jūnijā plkst. 10:15;

Ņukšos, pie darbnīcām, – 9. aprīlī plkst. 13:00  un 11. jūnijā 13:00;

Pureņos, pie darbnīcām, – 9. aprīlī plkst. 14:00 un 11. jūnijā 14:00;

Auziņos, pie darbnīcām, – 9. aprīlī plkst. 15:00 un 11. jūnijā 15:00;

Ļauderos, pie pagasta pārvaldes, – 15. aprīlī plkst. 10:30 un 12. jūnijā 10:30;

Rundēnos, pie darbnīcām, – 15. aprīlī plkst. 12:00 un 12. jūnijā 12:00;

Pakalnē, pie ceļa Ludza – Pakalne, – 15. aprīlī plkst. 13:00 un 12. jūnijā plkst. 13:00;

Vecslobodā, pie darbnīcām Istrā, – 15. aprīlī plkst. 14:00 un 12. jūnijā plkst. 14:00;

Pikavā, pie ceļa Ludza- Zilupe, 16.aprīlī plkst. 10:20 un 15. jūnijā plkst. 10:20;

Briģos, pie darbnīcām, – 16. aprīlī plkst. 11:00 un 15. jūnijā 11:00;

Jučevā, pie darbnīcām, – 16. aprīlī plkst. 12:00 un 15. jūnijā 12:00;

Nirzā, pie pagasta pārvaldes, – 16. aprīlī plkst. 12:30 un 15. jūnijā 12:30;

Raipolē, pie ceļa Nirza -Rundēni, – 16. aprīlī plkst. 14:00 un 15. jūnijā plkst. 14:00;

Traktortehnikas ikgadējās valsts tehniskās apskates laiki un vietas Ludzas, Kārsavas, Zilupes un Ciblas novados 2020. gadā


28.01.2020.

Svarīga informācija autobraucējiem: sākot ar 28. janvāri, slēgta satiksme Tālavijas ielā

Sakarā ar ūdensapgādes un kanalizācijas tīklu būvdarbiem, no 28. janvāra, uz būvdarbu veikšanas periodu, tiek slēgta transportlīdzekļu satiksme Tālavijas ielā, posmā no Tālavijas ielas 49 līdz Lauku šķērsielai.

Vieglā autotransporta plūsma tiek novirzīta uz maršutu: Tālavijas iela – Lauku šķērsiela – Jura Soikāna iela  – Kuļņeva iela – Tālavijas iela.

Slēgtajā ceļa posmā uzstādīts luksofors, kas darbu veikšanas laikā domāts skolēnu autobusiem, sabiedriskajiem un operatīvajiem transportlīdzekļiem, kam satiksmei slēgtajā ielas posmā tiek nodrošināta caurbraukšana.

Kravas autotransporta kustība tiek novirzīta uz autoceļu: Kārsava – Rēzekne – Ludza. 

Pielikumā: Satiksmes organizācijas shēma

SIA „Ludzas apsaimniekotājs” un Ludzas novada pašvaldība atvainojas par sagādātajām neērtībām projekta realizācijas laikā un pateicas iedzīvotājiem par sapratni, jo veicamie darbi ir nepieciešami Ludzas pilsētas attīstībai un kvalitatīvas dzīves vides uzlabošanai.


17.01.2020.

Par satiksmes ierobežošanu Ludzas novada pašvaldības autoceļos un ielās

Lai novērstu pašvaldības autoceļu bojājumus, kas radušies janvārim netipisku laika apstākļu ietekmē, radot uz pagasta grants seguma ceļiem šķīdoņu un pamatojoties uz Ministru kabineta 19.01.2016. noteikumiem Nr. 42, tiks ierobežota kravas transportlīdzekļu ar pilnu masu virs 5 tonnām kustība pa Ludzas novada pašvaldības autoceļiem un ielām no 2020. gada 16. janvāra līdz iestāsies ziemai atbilstoši laika apstākļi.

Kā arī tiks nodrošināta pagaidu 312. ceļa zīmes “Masas ierobežojums” uzstādīšana uz ceļiem, t.i. tiks aizliegta transportlīdzekļu ar pilnu masu virs 5 tonnām kustība pa sekojošiem pagasta autoceļiem visā to garumā. Tiks veikta pagasta ceļu uzraudzība, kontrolēta aizlieguma zīmju ievērošana, pārkāpumu gadījumā tiks ziņots Valsts policijai. Nepieciešamības gadījumā, lai saņemtu atļauju ceļu lietošanai, kā arī papildus jautājumu gadījumā, lūgums vērsties attiecīgajā pagasta pārvaldē.

Ceļu saraksts, kur noteikts satiksmes ierobežojums


Pieaug grants ceļu posmu skaits, kuros šķīdoņa dēļ ieviesti masas ierobežojumi

Sakarā ar to, ka meteoroloģiskā ziema tā arī nav iestājusies un turpinās nokrišņi, pieaug to grants autoceļu posmu skaits, kuros ir iestājies šķīdonis. Patlaban jau 59 ceļu posmos ir ieviesti īslaicīgi masas ierobežojumi – liegta pārvietošanās transportam, kas smagāks par 10 tonnām. Visvairāk masas ierobežojumu ir: Madonas apkārtnē – 9 posmos, Saldus apkārtnē – 8 posmos un Aizkraukles apkārtnē – 7 posmos. Limbažu apkārtnē šādu posmu ir 6, bet Ludzas un Valmieras apkārtnē – pa 5 posmiem. Masas ierobežojumi ir ieviesti arī atsevišķu ceļu posmos Cēsu, Daugavpils, Dobeles, Jēkabpils Kuldīgas, Ogres, Rīgas, Tukuma un Ventspils apkārtnē. Savukārt Dagdas apkārtnē uz autoceļa Murāni–Belaja–Vaivodi (V648) ne vien ieviests masas ierobežojums, bet tranzītsatiksmei pat slēgts divu kilometru posms.   

Meteoroloģiskās prognozes liecina, ka siltāks laiks ar mainīgiem laika apstākļiem saglabāsies, kā rezultātā arī citur drīzumā var tikt ieviesti masas ierobežojumi. Vēršam uzmanību, ka šķīdoņa laikā netiek izsniegtas nekādas speciālas atļaujas kravu pārvadājumiem un visiem satiksmes dalībniekiem ir jāievēro satiksmes noteikumi, tajā skaitā arī transporta masu ierobežojošās zīmes. Atbilstoši normatīvajiem aktiem, neievērojot masas ierobežojumu zīmes, šķīdonī var braukt tikai operatīvie transportlīdzekļi, CSDD reģistrētie svaigpiena transportlīdzekļi, sabiedriskais transports un transportlīdzekļi, kas veic kritušu lopu izvešanu.

Šķīdonis uz grants ceļiem parasti iestājas pavasarī un rudenī. Taču mainīgos laika apstākļos, kad uz ceļiem nonāk liels ūdens daudzums, tas ir iespējams arī siltā ziemā. Ceļa pamatnei pārmitrinoties, grants seguma ceļu nestspēja būtiski samazinās un smagais transports var ceļus sabojāt neatgriezeniski. Lai novērstu šo ceļu sabrukumu, uz daudziem valsts vietējiem autoceļiem tiek ieviesti pagaidu satiksmes ierobežojumi kravas autotransportam. Transporta masas ierobežojumi tiek ieviesti un atcelti pēc katra konkrētā ceļa faktiskā stāvokļa un iespējamo bojājumu izvērtēšanas.

Aktuālā informācija par ieviestajiem ierobežojumiem ir ievietota VAS Latvijas Valsts ceļi (LVC) mājaslapā https://lvceli.lv/wp-content/uploads/2020/01/Masas-ierobeojumi_24.01.20.pdf , kā arī ir pieejama, zvanot uz LVC diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555.

Uzlabot grants autoceļu stāvokli, veicot uzturēšanas darbus, ir iespējams tikai tad, kad grants segums apžūs. Pretējā gadījumā smagā uzturēšanas tehnika, uzbraucot uz autoceļa, kas ir zaudējis nestspēju, var vēl vairāk to sabojāt un padarīt neizbraucamu.

 

Informāciju sagatavoja

VAS Latvijas Valsts ceļi Satiksmes informācijas centrs un Komunikācijas daļa


Maršruta autobusu kustības saraksti Ludzas pilsētā:

Ludzas autostacija – Ezerkrasts un Ezerkrasts – Ludzas autostacija

Romandova – Runtorta un Runtorta – Romandova

Igors Kozlovs,

Ludzas novada pašvaldības sabiedriskā transporta organizators

 

Ludzas novada autoceļu shēma