LV EN

Otrdiena, 2023. gada 07. februāris
Ričards, Rihards, Nelda
Ludza
Snow
-2°C
 
A A A

Mācību organizēšana ārpus izglītības iestādes

Mācību organizēšanu ārpus izglītības iestādes, pamatojoties uz vismaz viena ārsta speciālista atzinumu, kurš uzstāda diagnozi  un ģimenes ārsta vai ārstu komisijas ieteikumu, pedagoģiski medicīniskā komisija iesaka tikai tad, ja izglītojamajam ir nozīmēta ārstēšana, kuru nevar apvienot ar mācību procesu, un ir vēl kāds no zemāk minētajiem kritērijiem:

  • ārsts noteicis pārvietošanās ierobežojumus;
  • izglītojamā uzturēšanās sabiedrībā rada draudus viņa vai apkārtējo veselībai;
  • veselības stāvokļa uzlabošanai nepieciešams īpašs darba – atpūtas režīms (saudzējošs režīms).

Iesakot atzinumā nepieciešamību organizēt ilgstoši slimojošo bērnu mācības ārpus izglītības iestādes, mācības mājās organizē uz atveseļošanās laiku no 1-2 mēnešiem, bet ne ilgāku par sešiem mēnešiem, norādot mācību organizēšanas termiņu.

Ja ārsts nav noteicis pārvietošanās ierobežojumus, bērnam kopā ar vecāku ir jāierodas komisijā.

VECĀKU IESNIEGUMS MĀJAS APMĀCĪBAS IETEIKŠANAI