LV RU EN

Ceturtdiena, 2022. gada 19. maijs
Sibilla, Teika, Lita
Ludza
Mostly cloudy
11°C
 
A A A

Pļavas diena

Sākot tūrisma sezonu šogad Ludzas, Kārsavas, Ciblas un Zilupes novada tūrisma speciālisti ieviesa jaunu tradīciju- Tematisko brīvdienu piedāvājumu gan vietējiem iedzīvotājiem, gan ceļotājiem, lai  ļautu iepazīt pierobežas dabu un īpašās  vērtības, cilvēkus un katras vietas unikalitāti !

Šo tematisko dienu mērķis ir katra mēneša vienā no nedēļas nogalēm pievērsties kādai konkrētai stihijai, tradīcijai vai amatam un caur tiem iepazīstināt apmeklētājus ar kādu vietu, saimniecību, cilvēku vai sajūtu.

22.maijā tūrisma speciālisti aicināja iepazīt pierobežas purvu brīnumaino pasauli. Visiem dalībniekiem Purvu diena ļoti patika un izskanēja priekšlikums Purva dienu aktivitātes atkārtot rudenī ogu laikā.

26. jūnijā Pļavas dienā dosimies baudīt ziedus, augus un smaržas pļavās! Katram ir iespēja izvēlēties sev tīkamāko aktivitāti: ar Renāti Kaupužu savvaļas dzīvnieku audzēšanas saimniecībā Ošumājas Gadžiuņos būs atkal lieliska iespēja iepazīt dažādus pļavu biotopus un augus, ar konkursiem. Salnavā zāļu tēju meistarklase kopā ar tēju zinātāju Annu Danču. Utičevā, Lemešmājās pļavas ziedu un meža augu dekoru izgatavošanas darbnīca kopā ar Irēnu Lipsku. Līdumnieku biedrības namā zāļu tepiķu darbnīca, pirtsslotu un adītu pirts švammīšu iegāde,vakarā dažādu piršu baudīšana. Grāmatu izstāde par ārstnieciskām tējām un karstas zāļu tējas ar medu. Savukārt no pirtnieces Ingūnas Raudas Mērdzenes Rūzoros uzzināsim, kuri augi vislabāk der pirtij un veselības uzlabošanai un kā tos pareizi lietot.

Ciemošanās un cienāšanās z/s “Purvmaļi” zemeņu laukos būs gards dienas noslēgums. Taču visneaizmirstamākos iespaidus noteikti iegūsiet, plkst. 20:00 dodoties uz Zilupes pusi, kur Grebļakalnā Meikšānos notiks Tauriņu nakts pasākums ar  tauriņu vērošanu un gaismošanu, darbnīcām, brīvdabas dziesmu  koncertu un nakts pārgājienu pretī rītausmai ar pierobežas pļavu biotopu iepazīšanu.  Atgādinām, ka obligāta Tauriņu naklts pasākuma apmeklējumam nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās un pase vai ID karte, kā arī pieteikta caurlaide pierobežas joslas apmeklējumam.

NORISES VIETU KARTE

Jāatceras, ka visiem pasākumiem noteikti jāpiesakās iepriekš Ludzas TIC ([email protected])!

Programmu Pļavas dienai un visām citām Tematiskajām dienā  atradīsi www.visitludza.lv !

Kopumā mums priekšā vēl 8 pasākumu piedāvājumi, kuros būs gan pārgājieni dabā ar dabas speciālistiem, gan izbraucieni un piedzīvojumi ar vēstures un dabas  cienītājiem, uzņēmumu apmeklējumi, izglītojošas programmas, stāsti un darbošanās, mājražotāju cienasti, sacensības un konkursi, skaisti skati, smaržas un skaņu un garšu orķestris romantikas cienītājiem. 

  • 26.06. Pļavas diena
  • 18.07. Ūdeņu diena
  • 13.-14. 08. Saimes galda diena
  • 18.09. Dzelzceļa diena Eiropas kultūras mantojuma dienu ietvaros
  • 25.09. Meža diena
  • 16.10. Zemes diena
  • 13.11. Spēka diena
  • 11.12. Zvaigžņu diena

Apmeklējot tematiskās dienas, aicinām būt atbildīgiem un ievērot visus valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus. Detalizēta informācija un programmas – www.visitludza.lv

Informāciju sagatavoja:

Ludzas novada TIC

[email protected]

www.visitludza.lv

 

coloring.cool