LV RU EN

Svētdiena, 2022. gada 29. maijs
Raivis, Raivo, Maksis
Ludza
Mostly cloudy
13°C
 
A A A

Militārās mācības “Zobens 2020” Ludzā

No 12. līdz 13. septembrim Ludzas pilsētā, Nacionālo bruņoto spēku militāro mācību cikla “Namejs 2020” ietvaros, notiks Zemessardzes 3. Latgales brigādes lauka taktisko mācību “Zobens 2020” aktivitātes.

Mācību scenārija ietvaros, Zemessardzes 32. kājnieku bataljona karavīri un zemessargi nodrošinās Ludzas pilsētas domes un Valsts policijas Ludzas iecirkņa apsardzi. Kopā ar Valsts policiju tiks organizēta ceļu kontroles posteņu izveidošana un meklējamo personu identificēšana. Pie Valsts policijas Ludzas iecirkņa tiks izspēlēts mācību scenārijs, kad nepieciešams savaldīt nemierus.  Mācību laikā tiks pārbaudītas reaģēšanas spējas un savstarpējā Valsts policijas un Zemessardzes sadarbība.

Savukārt Ludzas pilsētas parkā karavīri un zemessargi sadarbībā ar Valsts policijas pārstāvjiem veiks drošības patruļas. Militāro mācību ietvaros tiks organizētas arī Ludzas sadarbības teritorijas civilās aizsardzības komisijas mācības, kuru mērķis ir veicināt atbildīgo institūciju izpratni par rīcību apdraudējuma gadījumā.

Jau ziņots, ka no 5. līdz 13. septembrim Zemessardzes 3. Latgales brigādes atbildības teritorijā notiks lauka taktiskās mācības “Zobens 2020”.

Mācības notiks Aizkrauklē, Aglonā, Daugavpilī, Jēkabpilī, Ludzā, Preiļos un Rēzeknē, Tāpat arī Aglonas, Aizkraukles, Aknīstes, Dagdas, Daugavpils, Jēkabpils, Krustpils, Ludzas, Preiļu, Rēzeknes un Salas novadā.

Militārajās mācībās piedalīsies vairāk nekā 1300 Zemessardzes 3. Latgales brigādes karavīri un zemessargi, kā arī sadarbības partneri no Lietuvas Bruņoto spēku Brīvprātīgo aizsardzības spēku 5. teritoriālās vienības.

Kolektīvās apmācības ietvaros trenēs darbības hibrīdapdraudējuma apstākļos, tāpat tiks pilnveidotas komandvadības spējas, stiprināta sadarbība starp apakšvienībām un pārbaudītas vienības spējas plānot un īstenot aizsardzības operācijas.

Militārās mācības tiek organizētas sadarbībā ar Valsts policiju un Valsts robežsardzi, tādējādi trenējot sadarbību un savstarpējo savietojamību kopīgo spēju pilnveidošanai. Mācībās tiks stiprināta sadarbība arī ar pašvaldībām civilo aizsardzības komisiju darba ietvaros.

Militāro mācību uzdevumi tiks veikti uz iepriekš saskaņotiem valstij un pašvaldībām, kā arī juridiskām un privātām personām piederošas zemes īpašumiem.

Jau ziņots, ka no 15. augusta līdz 4. oktobrim visā Latvijā norisināsies Nacionālo bruņoto spēku militāro mācību cikls “Namejs 2020”, lai pārbaudītu un pilnveidotu vienību gatavību izvērsties valsts aizsardzības uzdevumu izpildei kā patstāvīgi tā arī kolektīvās aizsardzības sistēmas ietvaros.

Zemessardzes 3. Latgales brigādes teritorijā atrodas seši bataljoni – Zemessardzes 32. kājnieku bataljons Rēzeknē, Zemessardzes 34. kājnieku bataljons Daugavpilī, Zemessardzes 35. kājnieku bataljons Preiļos, Zemessardzes 36. kaujas atbalsta bataljons Lūznavā un Zemessardzes 55. kājnieku bataljons Aizkrauklē, kā arī Zemessardzes 56. nodrošinājuma bataljons Jēkabpilī.

Zemessardze ir lielisks piemērs Latvijas pilsoņu brīvprātīgai iesaistei mūsu valsts aizsardzībā, kas ir visas mūsu sabiedrības kopēja atbildība. Zemessardze – tā ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu Latviju. Vienlaikus dienests Zemessardzē ir iespēja uzlabot savu vispārējo fizisko sagatavotību, veselību un paplašināt savu redzesloku, piedaloties militārajās mācībās gan Latvijā, gan ārvalstīs.

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam ir jābūt Latvijas pilsonim no 18 līdz 55 gadiem ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, bez kriminālās sodāmības, atbilstošu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību. Pieteikuma iesniegšanai kandidātam jāsazinās ar dzīves vai studiju vietai tuvāko Zemessardzes vienību, zvanot uz tālruņa numuru 1811, rakstot uz e-pasta adresi [email protected] vai personīgi ierodoties vienībā. Uzzini vairāk tīmekļvietnē www.zs.mil.lv!

Būt gatavam rītdienai nozīmē visu uzsākt šodien. Esi savas zemes sargs – stājies Zemessardzē!

Iedzīvotāju ievērībai!

Militāro mācību aktivitātes būtiski neietekmēs Ludzas pilsētas iedzīvotāju ikdienas gaitas, jo tās norisināsies iepriekš noteiktās, saskaņotās un norobežotās teritorijās. 12. un 13. septembrī Ludzā, kā arī Ludzas, Kārsavas un Ciblas novadā pa autoceļiem pārvietosies militārā tehnika, karavīri un zemessargi.

13. septembrī Ludzā, mācību scenārija ietvaros un ceļu satiksmes drošībai, uz laiku tiks slēgti šādi ielu posmi: P. Miglinieka iela (posmā no Latgales ielas līdz Skolas ielai) no pulksten 09.00 līdz 16.00; Stacijas iela (posmā no Blaumaņa ielas līdz Jelgavas ielai) no pulksten 13.30 līdz 16.00.

Bruņotie spēki aicina ar izpratni izturēties pret iespējamiem pārvietošanās īslaicīgiem apgrūtinājumiem, kas var rasties mācību laikā.

Iedzīvotāji tiek aicināti neuztraukties, redzot arī karavīru un zemessargu pārvietošanos ārpus militārajiem poligoniem un vienību izvietojumiem, tehnikas un cita veida aprīkojuma izvēršanu un pozīciju ieņemšanu dažādās Latvijas vietās.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Zemessardzes 3. Latgales brigādes

Informācijas daļas speciāliste

dižkareive Ruta Bernāne

Tālrunis: 26192444

E-pasts: [email protected]

coloring.cool