LV RU EN

Sestdiena, 2022. gada 28. maijs
Vilhelms, Vilis
Ludza
Mostly cloudy
8°C
 
A A A

Ludzas novada bibliotēkās notiks semināri par reproduktīvo veselību

 

Ar reproduktīvo veselību saistās tādi nozīmīgi jautājumi, kā veselīga dzīvesveida ietekme uz reproduktīvo veselību, ģimenes plānošana, kontracepcija, seksuāli transmisīvās infekcijas, intīmā higiēna, profilaktiskās pārbaudes, menopauze, grūtniecība, u.c. jautājumi, kas skar abus dzimumus mūža garumā. Par svarīgāko, kas jāzina sievietēm un vīriešiem par reproduktīvo veselību varēsiet uzzināt, apmeklējot izglītojošās lekcijas par reproduktīvās veselības veicināšanu, kas tiek organizēti Ludzas novada bibliotēkās:

30.11.2019. plkst. 9:00 – 11:00 Pildas pagasta bibliotēkā;

30.11.2019. plkst. 12:00 – 14:00 Briģu pagasta bibliotēkā;

30.11.2019. plkst. 15:00 – 17:00 Rundēnu pagasta bibliotēkā.

Par galvenajiem priekšnoteikumiem sieviešu reproduktīvai veselībai, tās profilaksi, kā arī valsts piedāvātajām iespējām veikt bezmaksas skrīningus pastāstīs Latgales medicīnas centra ārsta palīgs, kas ikdienā strādā reproduktīvās veselības jomā, Ļubova Moisejeva. Par vīriešus reproduktīvo veselību, vēršot pastiprinātu uzmanību prostatas vēža saslimšanas attīstībai un profilakses pasākumiem, stāstīs Latgales medicīnas centra uroloģe Jeļena Žukovska.

Seminārs sievietēm un vīriešiem norisināsies vienlaicīgi, dažādās telpās. Semināra dalībnieki speciālistiem varēs uzdot interesējošos jautājumus, kā arī saņemt informatīvos materiālus.

Pasākums tiek īstenots ESF projekta Nr.9.2.4.2/16/I/024 “Sabiedrības veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumu īstenošana Ludzas novadā” ietvaros.

 

coloring.cool