LV RU EN

Trešdiena, 2022. gada 05. oktobris
Amālija
Ludza
Clear
11°C
 
A A A

Rītupes svētki | Koncerts “Ritmu viļņi”

20.augustā plkst. 16.00 aicinām apmeklēt koncertu “Ritmu viļņi”, kas norisināsies Malnavas Rožukroņa Dievmātes Romas katoļu baznīcā.

Uzstājas Ilona Birģele /ērģeles/ un sitamo instrumentu ansamblis “Riga Percussion” /Virdžīnija Laube-Vītiņa, Normuns Everts, Valters Līcis un Mārtiņš Miļevskis/

Programmā – J.S.Bahs, A.Vivaldi, S.Ratniece /pasaules pirmatskaņojums/, M.Miļevskis /pasaules pirmatskaņojums/, L.Ritmane – mūzika no kinofilmas “Dvēseļu putenis” /arr. Dz.Kurme-Gedroica/


“Riga Percussion” ir orķestra “Rīga” 50. jubilejas gadā sitaminstrumentu grupas dibināts ansamblis, kura sastāvā ir  Virdžīnija Laube – Vītiņa, Normunds Everts, Mārtiņš Miļevskis un Valters Līcis. Mūziķi meklē jaunu, interesantu un Latvijā vēl nebijušu muzikālo skanējumu, tādējādi koncertprogrammā “Ritmu viļņi” apvienojot daudzveidīgu sitaminstrumentu un majestātisko Ilonas Birģeles ērģeļu spēli.  Ideja radās, pamatojoties uz faktu, ka ērģeles ar varenajām, krāšņajām un plaša spektra skanējuma iespējām var  aizvietot veselu orķestri, izņemot tieši sitaminstrumentu tembrus. Ar kamermūzikas projektu orķestra “Rīga” sitaminstrumentu ansamblis sadarbībā ar latviešu komponistiem un, godinot jubilāri Lolitu Ritmanis, vēlas iepazīstināt klausītājus ar inovatīvu, nedzirdētu un jaudīgu repertuāru. Programmas saturā ir ietverts vēstījums  – ar ticības spēku un lūgšanu par mieru pasaulē.

Koncertā “Ritmu viļņi”  skanēs divi izvērstas formas  jaundarbi – Santas Ratnieces “Polonya” un Mārtiņa Miļevska “Ritmic Waves”. Ratnieces skaņdarbā “Polynya” izveidojas dažādas saspēles starp daudziem sitamajiem instrumentiem un dažādiem ērģeļu reģistru tembriem. Savukārt Miļevska “Ritmic Waves” ir ceļojums sevī. Jaunu pasauļu un bezgalīgu iespējamību atklāšana, nojaucot vecos stereotipus, dogmas un aizspriedumus pašam pret sevi. Pulsa un ritma apzināšanās sevī un sev apkārt it visā. Šajā skaņdarbā ērģelēm ir mazliet netipiska loma – kopā ar dažādiem sitaminstrumentiem, veidot ritmisku un dažkārt perkusīvu saspēli.

Stiprinot sabiedrības nacionlo identitāti un atspogļojot šobrīd pasaulē skarbo kara tēmu, koncertā “Ritmu viļņi” skanēs izcilās komponistes  Lolitas Ritmanis mūzika no filmas “Dvēseļu putenis”.  Pārlikumu šim koncertu ciklam sadarbībā ar Ritmani ir radījusi komponiste Dzintra Kurme – Gedroica. Plašais sitaminstrumentu klāsts un ērģeļu tembru iespējas kopējā saspēlē rada dažādu raksturu un tēlu skaņu un ritmu laukus. Koncertā skanēs arī A. Vivaldi un J.S.Baha mūzikas pērles, un, protams, neiztrūks arī atraktīvs un jaudīgs bungu solo.

Ilona Birģele ir aktīvi koncertējoša  un plaši atpazīstama latviešu ērģelniece, festivāla “Latvija – ērģeļu zeme” dibinātāja.

„Riga Percussion” ir četru sitaminstrumentālistu nesen izveidots ansamblis, tajā darbojas Virdžīnija Laube-Vītiņa, Mārtiņs Miļevskis, Normunds Everts un Valters Līcis. Visi ikdienā strādā profesionālajā orķestrī „Rīga” un ir ar lielu pieredzi aktīvi darbojoties arī citos, dažādu mūzikas žanru projektos.

Ieeja koncertos bez maksas, par ziedojumiem.

 


RĪTUPES SVĒTKU PROGRAMMA

Rītupes svētki ir klāt!


PASĀKUMI TIKS FILMĒTI UN FOTOGRAFĒTI. PASĀKUMU LAIKĀ IEGŪTIE VIDEO UN FOTO MATERIĀLI TIKS IZMANTOTI PUBLICITĀTES VAJADZĪBĀM