LV EN

Piektdiena, 2023. gada 03. februāris
Vida, Ida, Aīda
Ludza
Mostly cloudy
-5°C
 
A A A

ZOOTERAPIJA – BĒRNU ATTĪSTĪBAI UN VESELĪBAI

Vai esat ievērojuši – mazi bērni ir kā uzburti uz dzīvniekiem – suņiem, kaķiem, zirgiem, trušiem, aitām, kazām un visiem pārējiem? Ja bērnam nav dzīvnieku mājās, tad interese par parkā sastaptajiem kaķīšiem un suņiem ir divtik liela. Pētījumi liecina, ka tā nav tikai bērnu iegriba – bērni intuitīvi tiecas pēc tā, kas viņiem palīdz augt un attīstīties.
Izjust dzīvnieku labvēlīgo ietekmi, iegūt jaunas iemaņas, uzlabot saskarsmes prasmes un veidot kontaktus ar saviem vienaudžiem – šāda iespēja tika piedāvāta 80 latviešu un lietuviešu bērniem no sociālā riska ģimenēm, tostarp četriem Ludzas novada bērnu nama – patversmes audzēkņiem. Divu starptautisku nometņu laikā, kuras notika no 6. līdz 17.jūnijam Silajāņos, Riebiņu novadā un Kaltinienkai (Lietuvā), bērni vecumā no 7-16 gadiem zīmēja, veidoja, dziedāja un dejoja, pētīja dabu, sportoja, peldējās un rotaļājās. Taču īpašas bija reitterapijas un kanisterapijas nodarbības, kas tiks organizētas tā, lai katrs bērns individuāli saņemtu terapeitu – zirgu un suņu, sniegto siltumu, maigumu un mīlestību.
Dzīvnieki ne vien nomierina, iedrošina un veicina bērna attīstību, tie palīdz arī atveseļoties. Ar mērķi sniegs plašāku priekšstatu par zooterapiju kā unikālu rehabilitācijas metodi, kā arī informēt par dažādo terapijas veidu pieejamību Latvijas un Lietuvas pierobežas reģionā, 13.jūlijā Rēzeknē tika organizēts seminārs ģimenes ārstiem, pediatriem un fizioterapeitiem. Ludzas novadu seminārā pārstāvēja ģimenes ārsti Svetlana Rjutkinena un Igors Lapšovs. Semināra laikā mediķi ne tikai paplašināja zināšanas zooterapijā un tās metožu izmantošanā, bet arī paši praktiski varēja izmēģināt četrkājaino terapeitu (suņu un zirgu) ārstniecisko efektu.
14.jūlijā Rēzeknes novada zemnieku saimniecībā “Untumi” praktiskas konsultācijas reitterapijas un kanisterapijas izmantošanā saņēma 20 vecāki un viņu bērni ar īpašām vajadzībām no Krāslavas, Ludzas, Rēzeknes, Viļānu novadiem un Rēzeknes pilsētas.
Starptautiskās bērnu atpūtas nometnes un semināri tika organizēti Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas projekta “Animalterapijas izmantošana Latvijas – Lietuvas pierobežas pašvaldību sociālās vides stiprināšanai”/”CURED BY ANIMALS” ietvaros. Vēl šogad ir paredzēts delfinārija apmeklējums Klaipēdā 40 Latvijas un Lietuvas bērniem, radošo darbnīcu organizēšana un projekta noslēgumā – kopīgs Ziemassvētku pasākums Aglonā.

Informāciju sagatavoja:
Ilona Rimša,
projekta koordinatore Ludzas novada pašvaldībā

LRT sižets par nometni Riebiņos