LV RU EN

Pirmdiena, 2021. gada 29. novembris
Ignats, Virgīnija
Ludza
Flurries
-1°C
 
A A A

Žogu ātri neizbūvēsi, un it īpaši skaistu pilsētu

eraf_logo

Ezera šķērsiela pēc rekonstrukcijasSavas pilsētas pozitīvas pārvērtības bieži vien mēs varam pamanīt tikai tad, kad pie mums atbrauc viesi un izstāsta par saviem iespaidiem. Bet ikdienā retais aizdomājas, cik spēka, enerģijas, laika un veselības ir ieguldījuši cilvēki, kas rīkoja pasākumu Jūs priekam, organizēja Jūsu mājas siltināšanu, izremontēja ielu, kur Jūs dzīvojat. Bet runa nav par to. Visiem galvenais ir rezultāts. Un var pateikt, ka Ludzā labi rezultāti ir sasniegti diezgan īsā laikā: pēdējo trīs gadu laikā tika izremontēti vairāk nekā 10 pilsētas ielu posmi un divi laukumi vēsturiskajā pilsētas daļā un centrā. Tagad jau kāja nevar aizķerties aiz kādu vecu dzelzi, kas bija izlīdusi no betona plātnēm laukumā pie pašvaldības. Vecā, padomju laikā būvētā laukuma vietā ir izveidots gan autotransporta stāvlaukums, gan atpūtas zona ar soliņiem, jauniem kokiem un puķu dobēm. Šis objekts, iespējams, bija viens no sarežģītākajiem, jo mazā teritorijā būvniekiem bija jāpaveic diezgan daudz dažādu darbu. Ludzas pilsētas iedzīvotāji varēja redzēt, cik rūpīgi mūrnieki lika akmens sienas, atsevišķi veidojot katra akmens formu. Naktī laukumu apgaismo ne tikai laternas, bet arī lampiņas, kas ir iebūvētas bruģī pie soliņiem. Šis laukums izskatās modernāks pateicoties lielajam LED displejam.

Savukārt, pastaigājoties vēsturiskā centra laukumā pie pareizticīgo baznīcas, rodas domas par senajiem laikiem, kad šeit darbojās tirgus laukums. Šajā vietā krustojas divi Eiropas Savienības atbalstītie projekti „Transporta infrastruktūras sakārtošana uzņēmējdarbības veicināšanai un tūrisma attīstībai” un „Tranzītceļa P49 ielu posmu rekonstrukcija Ludzas pilsētā”, un to ietvaros izremontētās ielas (Latgales iela, Tālavijas iela, 1. Maija iela un Ezera šķērsiela) veido krāšņu senākās Latvijas pilsētas tēlu. Tagad ir iespēja izbaudīt vecpilsētas gaisotni, dzerot kafiju vai tēju laukumā pie kafejnīcas „Kristīne”.

Pēc rekonstrukcijas Tālavijas iela ir kļuvusi skaista, sakopta, šīs izmaiņas mudina iedzīvotājus pieskaņot savus īpašumus jaunajam ielas tēlam: tiek krāsotas māju fasādes, remontēti žogi. Ludzas novada pašvaldība var sniegt materiālo palīdzību iedzīvotājiem ēku fasāžu un jumtu remontam Ludzas pilsētas vēsturiskajā centrā.

Šogad izremontētu vēsturisko ielu sarakstu papildinās Kr.Barona, Rekašova un Tirgus ielas.

Rūpnieciskajā pilsētas daļa (Liepājas iela, Rūpniecības iela un Raiņa iela) arī var lepoties ar jaunu asfalta segumu, ietvēm un apgaismojumu. Autovadītāji var braukt, jau nepieminot ar „labu” vārdu domi, kad mašīnas ritenis tiek bedrē.

Latgales iela pirms 3 gadiemSkatoties vecās Latgales ielas bildes, šķiet, ka tā nevarēja būt Ludzā – tik neticamas ir pārmaiņas. Latgales iela kā tranzītiela ir kļuvusi ērtāka un drošāka gan autotransportam, gan gājējiem.

Jūsu pastaigu tumšajos vakaros Parku ielā maigi izgaismos jaunas LED laternas. Lai pastaiga būtu drošāka, šajā ielā tika iebūvēti četri ātrumvaļņi, jo ielas platums neļāva izveidot ietves.

„Nu skaista ir jūsu Ludza” – paši būvnieki atzīst, ka pēdējo gadu laikā Ludza ir krāsi mainījusies un kļuvusi pievilcīgāka. Veicot Ludzas ielu rekonstrukciju, tiek domāts ne tikai par autovadītājiem, bet arī par gājējiem, izbūvējot ietves vai izveidojot speciālās gājēju joslas.

Rekonstruēto ielu iedzīvotāji zina, ka darbi nav gājuši gludi un bez problēmām. Bet visu var atrisināt, pateicoties veiksmīgai sadarbībai ar iedzīvotājiem, būvniekiem un projektētājiem.

Visu šo rekonstrukciju kulminācija būs saules pulksteņa izbūve laukumā pie pašvaldības šī gada rudenī. Šis dizaina objekts būs vienreizējs meistardarbs – saules pulksteņi ir visā pasaulē, bet šis tiks radīts tieši Ludzai.  Apaļā pamatne jau izveidota, ir ievilkti vadi, lai pieslēgtu LED lampiņas, tiek izgatavotas pulksteņa detaļas.

Uzsākot vienu darbu, rodas jaunas idejas, tā notiek arī ar pilsētas labiekārtošanu: skaidrs, ka pēc Liepājas ielas rekonstrukcijas jāremontē tā saucamais Govju tilts, savu kārtu vēsturiskajā centrā gaida Baznīcas iela, tiks restaurēta sinagoga, pilsētā tiks stādīti jauni koki, jāveido tādi unikāli objekti, kas izcels Ludzu, kas priecēs mūsu iedzīvotājus, lai viņi justos lepni par savu pilsētu. Kāda bijusī Ludzas iedzīvotāja, nesen viesojoties Ludzā, teica: „Ja zinātu, ka Ludza tā mainīsies, es neaizbrauktu prom”. Gribas cerēt, ka novada pašvaldības paveiktie projekti kādam, izvēloties pastāvīgu mājas vietu, palīdzēs izlemt par labu dzimtajai Ludzai.   

 TraKr.Barona ielas rekonstrukcijanzītceļa P49 ielu posmu rekonstrukcija Ludzas pilsētā 3DP/3.2.1.2.0./12/APIA/SM/029 (Latgales ielas rekonstrukcija posmā no „Latvijas Nafta” līdz vēsturiskajam centram, Ludzas pilsētas vēsturiskā centra rekonstrukcija, Tālavijas ielas posmu rekonstrukcija)

Transporta infrastruktūras sakārtošana uzņēmējdarbības veicināšanai un tūrisma attīstībai 3DP/3.6.2.1.0/13/IPIA/VRAA/002 (Rūpniecības ielas, Liepājas ielas, 1. Maija ielas, Raiņa ielas, Parku ielas, Ezera šķērsielas, Kr.Barona ielas, Tirgus ielas, Rekašova ielas un laukuma pie pašvaldības ēkas rekonstrukcija)

coloring.cool