LV EN

Piektdiena, 2023. gada 27. janvāris
Ildze, Ilze, Izolde
Ludza
Partly cloudy
-3°C
 
A A A

Ziņas no Ludzas policijas

Laika posmā no šī gada 26. līdz 2.augustam Latgales reģiona pārvaldes Ludzas iecirknī, kurš apkalpo Ludzas, Zilupes, Ciblas un Kārsavas novadu teritorijās, reģistrēti 50 ziņojumi par dažādiem notikumiem: 6 zādzībām, 3 tīšas miesas bojājumu nodarīšanas gadījumiem, 5 ģimenes konfliktiem, 3 huligānisma gadījumiem. Sastādīti 32 administratīvā pārkāpuma protokoli. Uzsākti 17 kriminālprocesi.

Satiksmes uzraudzības inspektori konstatēja 71 Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu, 10 gadījumos vadītāji atradās pie stūres alkohola reibumā: to starp 3 automašīnu vadītāji, 6 riteņbraucēji un 1 motociklists, divos gadījumos uzsākti kriminālprocesi par transportlīdzekļa vadīšanu bez tiesībām alkohola ietekmē ( automašīnas vadītājs Kārsavā un motociklists Zilupē ).

***

27.jūlijā ap plkst. 16:45 Kārsavas nov. Malnavas pag. Lukstinīku teritorijā uz ceļa A-13 1964.gadā dzimušais vīrietis, braucot ar rīteņi pretī braukšanas virzienā. Rezultāta velosipēdists sadurās ar pretī braucošo automašīnu Renault Espace, vadītājs 1967.gadā dzimušais vīrietis. Uzsākts kriminālprocess. Cietušais velosipēdists ar ribas lūzumu nogādāts medicīnas iestādē. Noskaidrots, ka automašīnas vadītājs nebija lietojis alkoholu. Tiek noskaidrots, vai riteņbraucējs atradās alkoholisko dzērienu iespaidā avārijas laikā. Policija veic tālāku izmeklēšanu.

***

28.jūlijā policijā griezās sieviete, kura konstatēja, ka Ludzas nov. Cirmas pag. Tutānos nenoskaidrota persona uzlauza piederošās viņai automašīnas VW Passat durvis un nozaga no transportlīdzekļa automagnetolu. Uzsākts kriminālprocess.

***

29.jūlijā ap plkst. 14:00 Ludzā, Latgales ielā pretī mājai 17 kravas automašīna VOLVO notrieca elektrības stabu, 2 kokus un piemājas žogu. Par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpšanu vadītājs tiks saukts pie administratīvās atbildības.

***

29.jūlijā ap plkst. 18:20 Zilupes nov. Zaļesjes pag. Terehovā kravas automašīna Mersedes Benz ar puspiekabi iebrauca stāvošo vieglo automašīnu rindā, bojājot 8 automašīnas: MB 200, Ford Transit, Seat Toledo, BMW 730, VW Passat Variant, Hyundai Tucson, VW Passat un Citroen. Pēc sadursmes kravas automašīna iebrauca elektrības stabā, to bojājot, un nobrauca no ceļa braucamās daļas. Uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma XXI. Nodaļas – noziedzīgi nodarījumi pret satiksmes drošību. Noskaidrots, ka kravas automašīnas vadītajs, 1968.gadā dzimušais lietuvietis, atradās pie stūres alkoholisko dzērienu ietekmē. Vīrietim konstatētas ap 2,7 promiles. Ceļu satiksmes negadījumā guva smagus miesas bojājumus 1955.gadā dzimušais vīrietis un kāds 11-gadīgais zēns. Vēl 3 cietušām personām pirmā medicīniskā palīdzība sniegta uz vietas.

***

Naktī uz 30.jūliju Ciblas nov. Blontu pagasta teritorijā tika apzagta pareizticīgo baznīca. Garnadži iekļuva iekšā, uzlaužot baznīcas durvis. Zagļu guvums – 3 svētbildes ( 2 lielākā izmērā svētbildes, viena – mazākā ) un Kristus apglabāšanas svētbilde. Uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 175.p. – zādzība. Nozagtas svētbildes un vainīgas personas tiek meklētas.

***

30.jūlijā Kārsavas nov. Mežvidu pag. no kādas iestādes kabineta tika nozagts naudas maks ar naudu Ls 30. Uzsākts kriminālprocess par zādzību nelielā apmērā. Vainīgā persona noskaidrota- to ir izdarījis kāds 1975.gadā dzimušais vietējais iedzīvotājs.

Informāciju sagatavoja:

Jeļena Rutkovska,

Latgales reģiona pārvaldes

Ludzas iecirkņa

Kārtības policijas nodaļas inspektore