LV RU EN

Sestdiena, 2021. gada 27. novembris
Lauris, Norberts
Ludza
Cloudy
0°C
 
A A A

Ziņas no Ludzas policijas. Policija lūdz palīdzību bezvēsts pazudušo personu meklēšanā

Laika posmā no š.g. 5. līdz 12.aprīlim Latgales reģiona pārvaldes Ludzas iecirknī, kurš apkalpo Ludzas, Kārsavas, Ciblas un Zilupes novadu teritorijas, tika saņemti paziņojumi par 60 dažādiem notikumiem: 7 zādzībām, 3miesas bojājumu nodarīšanas gadījumiem, 10 ģimenes konfliktiem, 6 huligānisma gadījumiem. Uzsākti 9 kriminālprocesi. Sastādīti 36 administratīvā pārkāpuma protokoli. Nedēļas laikā izņemti 49,5 l degvīna un 1,5 l vīna bez Latvijas akcīzes marķējuma, 80 cigaretes, 165 l degvielas.

Pagājušā nedēļā Satiksmes uzraudzības inspektori konstatēja 52 Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumus, konstatēti 3 gadījumi, kad vadītāji atradās pie transportlīdzekļa stūres alkohola reibumā, tai skaitā 2 riteņbraucēji , 1 vadītājs vadīja automašīnu alkohola reibumā bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām – uzsākts kriminālprocess. Notika 2 ceļu satiksmes negadījumi, 1 avārija ar smagām sekām: 2 personas gāja bojā, 1 – cieta.

***

Laika posmā no 2.aprīļa līdz 6.aprīlim Ciblas nov. no kāda šķūņa nozagtas traktortehnikas detaļas.

Vainīgā persona un nozagtas mantas tiek meklētas.

***

9.aprīlī notika 2 laupīšanas.

Pirmais gadījums notika Ludzā, Latgales ielā pilsētas skvērā iepretim pasta ēkai naktī ap plkst. 02:00, kad 1986.gadā dzimušo vīrieti piekāva un atņēma viņam mobilo telefonu Samsung F480 un naudas maku, kurā atradās nauda ap Ls 10.

Otrais laupīšanas gadījums konstatēts Zilupes nov. Pasienes pag. ap plkst. 22:00: kādā mājā iegāja vīrietis, piekāva 1928.gadā dzimušo mājas saimnieci un nolaupīja naudu Ls 140.

Abos gadījumos uzsākti kriminālprocesi. Vainīgo personības un citi noziegumu apstākļi tiek noskaidrotas. Izmeklēšanas turpinās.

***

10.aprīlī ap plkst. 13:00 konstatēts, ka Ciblas nov. Pušmucovas pagasta teritorijā kāda 1986.gadā dzimusī mājas saimniece savā īpašumā dedzināja kūlu. Sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols pēc Latvijas APK 179.p.4.d. – par kūlas dedzināšanu, un nosūtīts izskatīšanai administratīvajai komisijai. Iespējamais sods – naudas sods no Ls 200 līdz Ls 500 vai administratīvais arests līdz 15 diennaktīm.

***

10.aprīlī ap plkst. 21:30 Kārsavā, Šosejas ielā 1 uz ceļa Rēzekne – Grebņeva notika ceļu satiksmes negadījums ar smagām sekām:

kravas automašīna, kuru vadīja Lietuvas pilsonis, uzbrauca priekšā braucošajam zirga pajūgam. Sadursmes rezultātā notikuma vietā no gūtajām traumām gāja bojā pajūgā braucošā 1959.gadā dzimusī sieviete un viņas 14-gadīga meitene. Vēl viena pasažiere, 9-gadīga meitene ar smagām traumām nogādāta medicīnas iestādē. Uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma XXI nodaļas – noziedzīgi nodarījumi pret satiksmes drošību. Noskaidrots, ka automašīnas vadītājs nebija lietojis alkoholu. Zirga pajūgs nebija aprīkots ar gaismu atstarojušiem elementiem.

Policijas paziņojums …

Sakarā ar to, ka nokususi sniega sega, taču zālāju vēl nav, tas veicina apkārtnes labu pārredzamību, policija lūdz visus zemes, mežu un māju īpašniekus apsekot savus īpašumus, lai sekmētu bezvēsts pazudušo personu atrašanu.

Vienlaikus policija atgādina, ka meklēšanā kā bezvēsts pazudušas atrodas sekojošas personas:

 JURIS VANAGS, 1985.g., kurš pēdējo reizi tika redzēts 2009.gada novembra beigās Ludzā, Latgales ielā pie sēļu zāles “Admirāļu klubs”;

 JĀNIS KRŪMIŅŠ, 1940.g., kurš 2009.gada 3.augustā izgāja no sociālās aprūpes centra ” Istra ” Ludzas nov. Istras pag.

Visas personas, kuru rīcība ir informācija par meklējamo personu atrašanās vietu, vai jebkāda cita informācija, kas varētu sekmēt šo personu atrašanu, lūdzam nekavējoties zvanīt pa tālruni: 112 vai 65703800. Iepriekš pateicamies par atsaucību

coloring.cool