LV EN

Piektdiena, 2023. gada 27. janvāris
Ildze, Ilze, Izolde
Ludza
Partly cloudy
-3°C
 
A A A

Ziņas no Ludzas policijas iecirkņa

Laika posmā no š.g. 17. līdz 24.janvārim Latgales reģiona pārvaldes Ludzas iecirknī, kurš apkalpo Ludzas, Kārsavas, Ciblas un Zilupes novadu teritorijas, tika reģistrēti 55 ziņojumi par dažādiem notikumiem: 9 zādzībām (tai skaitā 3 – no veikala, 3 -no dzīvokļa vai mājas), 3 miesas bojājumu nodarīšanas gadījumiem, 6 ģimenes konfliktiem, 6 huligānisma gadījumiem. Uzsākti 10 kriminālprocesi.

Satiksmes uzraudzības inspektori konstatēja 54 Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumus, pagājušajā nedēļā arī konstatēti 3 gadījumi, kad vadītāji atradās pie stūres alkoholisko dzērienu iespaidā, tai skaitā 2 – automašīnas vadītāji (pret 1 uzsākts kriminālprocess par automašīnas vadīšanu bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām alkohola reibumā – 2,2 promiles) un 1 velosipēdists. Notika 9 ceļu satiksmes negadījumi (bojā gājušo nav, cieta 3 personas), galvenie avāriju iemesli – slideni ceļi un vadītāji neizvēlas pareizo braukšanas ātrumu, neņem vērā esošus meteoroloģiskos apstākļus.

***

Kā jau rakstīts kriminālhronikā, 15.janvārī ap plkst. 18:35 Ludzā, Latgales ielā kādas degvielas uzpildes stacijas telpās ienāca 2 pagaidām nenoskaidroti jaunieši un nozaga 5 alus pudeles, katra 2 l tilpumā. Nodarīta materiāla zaudējuma apmērs – Ls 6.63. Veicot izmeklēšanu uzsāktā kriminālprocesa ietvaros, policijas darbinieki noskaidroja notikušā iesaistīto personības. To ir izdarījuši 1988.gadā un 1989.gadā dzimušie vīrieši.

Izmeklēšanas gaitā noskaidrots, ka abi vīrieši šajā dienā pirms tam bija izdarījuši vēl 1 līdzīgu noziedzīgo nodarījumu: Ludzā, 18.Novembra ielā no kāda veikala nozaga 10 pudeles alkoholiskā dzēriena “Lucky dog”, materiālais zaudējums Ls 18,10. 1988.gadā dzimušais vīrietis ir agrāk tiesāts, viņam piemērots drošības līdzeklis – uzturēšanās noteiktā dzīvesvietā. Tiek lemts jautājums par drošības līdzekļa piemērošanu otrajam noziedzīga nodarījuma dalībniekam. Policija veic tālāku izmeklēšanu.

***

17.janvārī policijā saņemts paziņojums, ka pirms divām dienām, 15.janvārī ap plkst. 16:30 Ciblas nov. Līdumnieku pag. kādu vīrieti piekāva kāds vietējais iedzīvotājs – 1968.gadā dzimušais vīrietis. Uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma XIII nodaļas – noziedzīgi nodarījumi pret personas veselību. Tika nozīmēta tiesu medicīnas ekspertīze, lai noskaidrotu nodarīta miesas bojājuma smaguma pakāpi. Izmeklēšana turpinās.

***

19.janvārī ap plkst. 07:10 Zilupes nov. Zaļesjes pag. c. Rakšina uz ceļa A-12automašīna Mazda 323F, kuru vadīja 1990.gadā dzimusī sieviete, veicot apdzīšanas manevru, iebrauca pretējā braukšanas joslā, kur sadūrās ar pretim braucošo velosipēdu. Cietusī velosipēdiste, 1939.gadā dzimusī sieviete, ar kājas lūzumu nogādāta medicīnas iestādē.

Tajā pat dienā pēc trīs stundām, ap plkst. 10:10 uz ceļa A-12 Ludzas nov. Isnaudas pag. Bobišu teritorijā automašīna VW Passat, vadītājs – 1984.gadā dzimušais vīrietis, iebrauca stāvošā uz brauktuves automašīnā BMW 730. Avārijas rezultātā cieta 2 VW pasažieri: 1960.gadā dzimušais vīrietis un 1963.gadā dzimusī sieviete. Cietušās personas nogādātas medicīnas iestādē, pēc medicīniskās palīdzības sniegšanas viņi atlaisti mājās.

***

20.janvārī policijā griezās kāds vīrietis, kurš paziņoja, ka viņa mājā Ludzā, Latgales ielā iekļuva nezināmas personas, taču nekādas mantas netika nozagtas. Zagli atrada atslēgu slēptuvē pie mājas.

Tajā pat dienā ap plkst. 17:25 policijā saņemts otrais līdzīgais paziņojums: Ludzā, Jelgavas ielā kādā mājā notika iekļūšana. Garnadžu guvums – 3 mobilie telefoni, tai skaitā 2 Sony Ericsson un 1 Motorolla, kā arī nozagta zelta ķēdīte. Zādzība notika saimnieka prombūtnes laikā. Zagļi iekļuva iekšā, atradot paslēptu ārpusē atslēgu no mājas. Vainīgas personas un nozagtas mantas tiek meklētas.

Policija lūdz visus, kam ir informācija, kas varētu sekmēt šis zādzības atklāšanu, zvanīt pa tālr.: 112, 65703800 vai 27894783! Iepriekš pateicamies par palīdzību! Anonimitāte garantēta.

Policija atgādina, ka mājas vai dzīvokļa īpašniekiem jārūpējas par sava mājokļa drošību. Ir daudz paņēmienu, kā to var izdarīt. Visvienkāršākais no tiem ir neglabāt atslēgas svešām personām pieejamās vietās ( piemērām, zem durvju tepiķiem, “slēptuvēs” pie durvīm, utt.). Mājokļu īpašniekiem jāparūpējas par izturīgām durvīm un drošākām slēdzenēm, labāk , ja tās būtu divas. Aizejot no mājas, jāpārbauda, vai labi aizvērti logi un durvis, atrodoties mājās, durvis jātur aizslēgtas. Gadījumā, ja mājās tiek glabātas dārglietas, vērtspapīri, lielas naudas summas, tad jāapdomā seifa iegādi. Vēl viens ieteikums, ja Jūs gribētu padarīt savu mājokli par drošāku – aizbraucot uz ilgstošāku laiku, uzticiet tuviem cilvēkiem periodiski apmeklēt Jūsu dzīvokli, nodrošiniet, lai regulāri tiktu izņemts pasts, var vienoties arī ar kaimiņiem daudzdzīvokļu mājā, lai pieskatītu dzīvokli. Jā iedzīvotāji aktīvāk aizsargās savu īpašumu, painteresēsies, ko līdz šim neredzēta persona dara kāpņu telpā, mēs retāk saskarsimies ar šiem noziedzīgiem nodarījumiem un padarīsim mūsu vidi daudz drošāku!

***

22.janvārī kāds ludzānietis paziņoja, ka 20.janvārī no viņa dzīvokli, kurš atrodas Ludzā, Baznīcas ielā, pazuda nauda – 600 Lielbritānijas mārciņas. Uzsākts kriminālprocess. Policija noskaidro notikušā apstākļus.

***

23.janvārī no rīta konstatēts, ka Kārsavas nov. Malnavas pag. tika apzagts kāds veikals. Iekļūšana veikalā notika laika posmā no 21.janvāra, piektdienas vakarā līdz svētdienas rītam. Zagļi iekļuva iekšā, uzlaužot veikala durvis. Garnadžu guvums – tabakas izstrādājumi un alkoholiskie dzērieni. Uz doto brīdi materiālā zaudējuma apmērs sastāda ap Ls 48. Izmeklēšana turpinās.

Informāciju sagatavoja:

Jeļena Rutkovska,

Latgales reģiona pārvaldes

Ludzas iecirkņa

Kārtības policijas nodaļas inspektore