LV EN

Piektdiena, 2023. gada 27. janvāris
Ildze, Ilze, Izolde
Ludza
Mostly cloudy
-3°C
 
A A A

Ziņas no Ludzas policijas iecirkņa

Laika posmā no šī gada 24. līdz 31.janvārim Latgales reģiona pārvaldes Ludzas iecirknī, kurš apkalpo Ludzas, Kārsavas, Ciblas un Zilupes novadu teritorijas, tika reģistrēti 40 ziņojumi par dažādiem notikumiem: 7 zādzībām ( tai skaitā 2 – no veikala, 2 -no automašīnām ), 2 miesas bojājumu nodarīšanas gadījumiem, 6 huligānisma gadījumiem. Netika reģistrēts ne viens ģimenes konflikts. Uzsākti 12 kriminālprocesi.

Satiksmes uzraudzības inspektori konstatēja 57 Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumus, 4 gadījumos automašīnas vadītāji atradās pie stūres alkoholisko dzērienu iespaidā, tai skaitā pret 1 uzsākts kriminālprocess par automašīnas vadīšanu bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām alkohola reibumā. Notika 9 ceļu satiksmes negadījumi ( bojā gājušo un cietušo nav).

***

25.janvārī, otrdien, Ludzā konstatētas kārtējas preču zādzības. Abas zādzības izdarītas no kāda viena lielveikala Latgales ielā. Pirmā zādzība notika no rīta ap plkst.10:50, kad 1949.gadā dzimušais vīrietis nozaga degvīna pudeli “Akvodiv”, otrais gadījums konstatēts ap plkst. 19:00 – 1986.gadā dzimušais ludzānietis nozaga 5 DVD diskus.

Abos gadījumos uzsākti kriminālprocesi un vainīgas personas tiks sauktas pie kriminālatbildības.

***

25.janvārī policijā saņemts paziņojums, ka nenoskaidrota laika posmā Ciblas novada teritorijā nozagti elektrovadi 136 m garumā. Uzsākts kriminālprocess. Nodarītā materiāla zaudējuma apmērs – ap Ls 200.

***

26.janvārī, veicot satiksmes uzraudzību pilsētā Kārsava, policijas darbinieki konstatēja 2 gadījumus, kad vadītāji atradās pie stūres alkohola reibumā.

Pirmais gadījums konstatēts plkst. 10:45 Telegrāfa ielā, kad 1957.gadā dzimušais vīrietis vadīja automašīnu VW Golf alkohola reibumā – ap 2,1 promiles.

Otro gadījumu policijas darbinieki konstatēja plkst. 14:00 Vienības ielā, kad 1960.gadā dzimušais vīrietis vadīja automašīnu Audi 90 alkoholisko dzērienu ietekmē un viņam konstatēta 1,9 promiles alkohola koncentrācija izelpotajā gaisā.

***

26.janvārī policijas inspektori konstatēja, ka Ludzas tirgus teritorijā 1957.gadā dzimusī sieviete glabāja pie sevis 31 paciņu cigaretes ( 620 cigaretes ) bez valsts akcīzes marķējuma. Sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols un pārkāpējai uzlikts naudas sods Ls 50 apmērā, nelikumīgi uzglabātas cigaretes konfiscētas.

***

27.janvārī ap plkst.23:00 Ludzas nov. Brigu pag. Brigu teritorijā uz ceļa A-12 konstatēts, ka 1990.gadā dzimušais vīrietis vadīja automašīnu VW Golf , būdams alkohola reibumā, bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām. Kā arī vīrietis nepakļāvās policijas darbinieku prasībai apturēt transportlīdzekli.

***

Laika posmā no š.g. 1.janvāra līdz 28.janvaŗim Kārsavas nov. Salnavas pag. c.Salnava nozagtas 4 kanalizācijas lūkas. Policija noskaidro notikušā apstākļus.

***

31.janvārī no rīta konstatēts, ka Kārsavā, Skolas ielā nakts laikā no daudzdzīvokļu māju pagalma nozagta automašīna Audi 100, brūnā krāsā. Uzsākts kriminālprocess. Vainīga persona un nozagtais transportlīdzeklis tiek meklētas.

Policija lūdz visus iedzīvotājus, kam ir jebkāda informācija, kas varētu sekmēt šī noziedzīga nodarījuma atklāšanu, zvanīt pa tālr.: 02, 112 vai 65703800. Iepriekš pateicamies par palīdzību!

Informāciju sagatavoja:

Jeļena Rutkovska,

Latgales reģiona pārvaldes

Ludzas iecirkņa

Kārtības policijas nodaļas inspektore