LV RU EN

Ceturtdiena, 2021. gada 29. jūlijs
Vidmants, Edmunds, Edžus
Ludza
Partly sunny with showers
20°C
 
A A A

Ziņas no Ludzas policijas iecirkņa

Laika posmā no š.g. 7. līdz 14.martam Latgales reģiona pārvaldes Ludzas iecirknī, kurš apkalpo Ludzas, Kārsavas, Ciblas un Zilupes novadu teritorijas, tika reģistrēti 60 ziņojumi par dažādiem notikumiem: 8 zādzībām ( tai skaitā 5 – no veikaliem), 9 miesas bojājumu nodarīšanas gadījumiem, 5 ģimenes konfliktiem, 9 huligānisma gadījumiem. Uzsākti 10 kriminālprocesi. Sastādīti 46 administratīvā pārkāpuma protokoli.

Satiksmes uzraudzības inspektori konstatēja 94 Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumi, 3 gadījumos automašīnu vadītāji atradās pie stūres alkoholisko dzērienu iespaidā, to starp 1 – bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām, uzsākts kriminālprocess. Notika 5 ceļu satiksmes negadījumi (cietušo un bojā gājušo nav).

***

Kā jau rakstīts kriminālhronikā, pagājušā gada aprīļa beigās tika uzsākts kriminālprocess par patvaļīgu meža cirti Ludzas nov. Nirzas pagasta teritorijā. Aizdomās par šī noziedzīga nodarījuma izdarīšanā tika turēts kāds 1980.gadā dzimušais vīrietis, kurš tika izsludināts meklēšanā. Šī gada 10.martā meklējamais vīrietis aizturēts Rīgā.

***

Naktī uz 8.martu Ludzā, Latgales ielā kādā veikalā notika iekļūšana. Izsitot ieejas durvju loga stiklu, garnadži iekļuva iekšā un nozaga alkoholiskus dzērienus un pārtiku – saldumus. Veicot izmeklēšanu uzsāktā kriminālprocesā, policijas darbinieki noskaidroja iesaistīto personu loku: to ir izdarījuši 1990.gadā un 1991.gadā dzimušie jaunie cilvēki un vēl kāds nepilngadīgais pusaudzis. Izmeklēšana turpinās.

***

8.martā policijā saņemta informāciju par to, ka Ludzas nov. Nirzas pag. Marlinā no kādas neapdzīvotas mājas nozagtas dažas mantas: televizors, zāģis un daži priekšmeti no metāla. Noskaidrots, ka mantu zādzība izdarīta laika posmā no š.g. 10.februāra līdz 8.martam. Zagļi iekļuva iekšā, izlaužot ieejas durvis, tika nozagts televizors, zāģis, divas kannas un alumīnija katls. Uz aizdomu pamata tika aizturēts kāds 1954.gadā dzimušais vīrietis. Daļēji nozagta manta atrasta. Policija turpina izmeklēšanu.

***

Kā jau rakstīts kriminālhronikā, naktī uz 4.martu ap plkst.01:00 Ludzā, kādā izklaides vietā vīrietim pazuda mobilais telefons NOKIA N8. Materiālais zaudējums – Ls 400. Turpinot izmeklēšanu, vainīgais noskaidrots – 1982.gadā dzimušais vīrietis, kurš agrāk jau bija nonācis policijas redzeslokā.

Pagājušā nedēļā Ludzā konstatētas kārtējās preču zādzības nelielā apmērā no lielveikaliem:

8.martā ap plkst.20:10 1973.gadā dzimušais vīrietis nozaga alkoholisko kokteili 0.96 Ls vērtībā.

9.martā ap plkst.12:50 1960.gadā dzimušais vīrietis nozaga 0,5 l pudeli degvīna “Mirnaja na moloke”. Jāpiebilst, ka pirms dažām dienām šīs vīrietis bija aizturēts par līdzīgo noziedzīgo nodarījumu.

13.martā ap plkst. 17:25 1955.gadā dzimušais vīrietis nozaga alus pudeli “” Aldaris Luksus”. Jāatzīmē, ka vīrietis tikai marta sākumā atbrīvojās no ieslodzījuma vietas pēc soda izciešanas.

Visos gadījumos uzsākti kriminālprocesi.

***

12.martā ap plkst. 12:30 Ludzā, uz Ludzas apvedceļa tika apturēta automašīna Audi 100 Avant, vadītājs 1990.gadā dzimušais vīrietis. Transportlīdzeklī nelikumīgi tika pārvadātas 1720 “”More” cigaretes (86 paciņas) bez Latvijas akcīzes marķējuma. Uzsākta administratīvā lietvedība.

12.martā neilgi pirms pusnakts Ludzā, Latgales ielā 102 automašīnas BMW vadītājs iebrauca pretējā virziena braukšanas joslā un izraisīja sadursmi ar pretim braucošo automašīnu Suzuki, kuru vadīja 1992.gadā dzimis vīrietis. Pēc sadursmes automašīnas BMW vadītājs no notikuma vietas aizbrauca. Negadījumā cilvēki necieta, taču bojāti transporta līdzekļi.

Drīz vien policijas darbinieki BMW vadītāju atrada un aizturēja. Pārbaudes laikā tika konstatēts, ka 1986.gadā dzimušais vīrietim pie spēkrata stūres bija sēdies būdams alkohola reibumā. Viņa organismā pārbaudes laikā tika konstatētas 2,68 promiles alkohola. Pie tam viņam nebija noteiktā kārtībā iegūtas auto vadītāja apliecības. Par šiem pārkāpumiem viņu gaida kriminālatbildība pēc Krimināllikuma 262.panta 2.daļas, savukārt par ceļa satiksmes negadījuma izraisīšanu un negadījuma vietas atstāšanu viņam draud administratīvā atbildība.

Informāciju sagatavoja:

Jeļena Rutkovska,

Latgales reģiona pārvaldes

Ludzas iecirkņa

Kārtības policijas nodaļas inspektore

coloring.cool