LV EN

Piektdiena, 2023. gada 03. februāris
Vida, Ida, Aīda
Ludza
Partly cloudy
-6°C
 
A A A

Ziņas no Ludzas policijas iecirkņa

Laika posmā no 30.augusta līdz 6.septembrim Latgales reģiona pārvaldes Ludzas iecirknī, kurš apkalpo Ludzas, Kārsavas, Ciblas un Zilupes novadu teritorijas, tika reģistrēti 45 ziņojumi par dažādiem notikumiem: 7 zādzībām, 3 ģimenes konfliktiem, 4 huligānisma gadījumiem. Konstatēta patvaļīga koku cirte Ciblas novada teritorijā. Vainīga persona noskaidrota. Uzsākti 10 kriminālprocesi.

Sastādīti 36 administratīvā pārkāpuma protokoli.

Satiksmes uzraudzības inspektori konstatēja 58 Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumus, 5 gadījumos vadītāji atradās pie stūres alkohola reibumā: to starp 3 automašīnu vadītāji un 2 riteņbraucēji. Notika 3 ceļu satiksmes negadījumi, 1 cietušais, bojā gājušo nav.

***

Kā jau rakstīts kriminālhronikā, naktī uz 28.augustu plkst. 01:25 Ludzā, Stacijas ielā kādai aptiekai izsists loga stikls un nozagti dažādi medikamenti. Uzsākts kriminālprocess. Izmeklēšanas gaitā 30.augustā vainīga persona noskaidrota – to ir izdarījis kāds vietējais pusaudzis. Jaunietis agrāk jau bija nonācis policijas redzeslokā.

***

30.augustā policijas darbinieki konstatēja, ka 1986.gadā un 1988.gadā dzimušie vīrieši uzglabāja dažus polietilēna maisiņus ar narkotikām līdzīgu vielu. Uzsākts kriminālprocess. Nozīmēta ekspertīze.

***

Kā arī 30.augustā policijas darbinieki, turpinot izmeklēšanu kriminālprocesā par mantu zādzības izdarīšanu, kad š.g. jūlija mēnesī no kāda dzīvokļa Stacijas ielā, Ludzā tika nozagts televizors “LG” un gāzes balons, noskaidroja, ka šo zādzību izdarīja 1988.gadā dzimušais vīrietis. Vīrietis aizturēts un nogādāts medicīnas iestādē ekspertīzes veikšanai uz narkotisko un psihotropu vielu lietošanu.

Turpinot izmeklēšanu, noskaidrots, ka šis vīrietis izdarīja vēl 4 zādzības: 10.augustā mantas zādzības no 2 garāžām Ludzā kooperatīvā “Auto kosmoss “, laika posmā no 21. līdz 23.augustam – no mājas Ludzas nov. Pildas pag., 21.augustā nozaga automašīnas VW Passat Variant riteņi (automašīna atradās Ludzā, Dagdas ielā ) un 29.augustā Ludzā, Raiņa ielā no kāda dzīvokļa viņš nozaga zelta izstrādājumus un mobilos telefonus. Izmeklēšana turpinās. Daļēji nozagtas mantas atrastas.

***

Pamatojoties uz Civillikuma prasībām, Latgales reģiona pārvaldes Ludzas iecirknis paziņo, ka 31.augustā ap plkst. 11:00 Ludzas nov. Cirmas pag. Garbaru teritorijā pie dzelzceļa sliedēm konstatētas sekojošas bezīpašnieka preces:

– dīzeļdegviela , 4 tvertnes, kopā 240 litri.

Preces saņemšanai lūgums griezties Ludzas iecirknī (Stacijas ielā 46, Ludza, Ludzas nov.), tālr.: 112, 65703800.

***

31.augustā policijā griezās kāds vīrietis un paziņoja, ka laika posmā no 29.augusta plkst. 11:00 līdz 31.augusta plkst. 16:00 pazuda automašīna Opel Vivaro , kura bija novietota stāvēšanai Kārsavas nov. Malnavas pag. Grebņevu teritorijā. Policija noskaidro notikušā apstākļus.

***

1.septembrī plkst. 06:20 Zilupē kādas mājas pagalmā sadega automašīna Mersedes Sprinter. Uzsākts kriminālprocess. Nozīmēta ekspertīze, lai noskaidrotu transportlīdzekļa aizdegšanas iemeslu.

***

2.septembrī notika kārtējā zādzība no kāda lielveikala Ludzā, Latgales ielā: 1985.gadā dzimušais vīrietis nozaga kafijas maisījuma paciņu. Materiālais zaudējums – Ls 6.58. Uzsākts kriminālprocess.

***

3.septembrī konstatēts, ka Ludzas nov. Brigu pag. no 9 elektrības gaisvadu līnijas pārlaidumiem nozagti alumīnija vadi. Nozagto vadu kopējais garums – 345 m.

***

4.septembrī ap plkst. 14:25 Ludzas nov. Isnaudas pag. Mežavepros uz ceļa A-12 Jēkabpils – KF robeža smaga automašīna ar puspiekabi sadūrās ar pretim braucošu automašīnu VW Passat Variant. Smagās automašīnas vadītājs no notikuma vietas aizbrauca. Operatīvās meklēšanas rezultātā policijas darbinieki noskaidroja , kāds transportlīdzeklis izraisīja sadursmi un tās vadītāju. Vieglās automašīnas vadītājs, 1973.gadā dzimušais vīrietis, ar lūzumu nogādāts medicīnas iestādē. Uzsākts kriminālprocess.

Informāciju sagatavoja:

Jeļena Rutkovska,

Latgales reģiona pārvaldes

Ludzas iecirkņa

Kārtības policijas nodaļas inspektore