LV RU EN

Piektdiena, 2021. gada 30. jūlijs
Valters, Renārs
Ludza
Mostly cloudy
24°C
 
A A A

Ziņas no Ludzas policijas iecirkņa

Laika posmā no š.g. 4. līdz 11.oktobrim Latgales reģiona pārvaldes Ludzas iecirknī, kurš apkalpo Ludzas, Zilupes, Ciblas un Kārsavas novadu teritorijas, tika reģistrēti 75 ziņojumi par dažādiem notikumiem: 12 zādzībām, 6 miesas bojājumu nodarīšanas gadījumiem, 8 ģimenes konfliktiem, 9 huligānisma gadījumiem. Uzsākti 9 kriminālprocesi. Sastādīti 27 administratīvā pārkāpuma protokoli.

Satiksmes uzraudzības inspektori konstatēja 79 Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumus, 8 gadījumos vadītāji atradās pie stūres alkohola reibumā: to starp 2 automašīnas vadītāji, 4 riteņbraucēji un 2 mopēdisti. Notika 6 ceļu satiksmes negadījumi, tai skaitā 3 – ar smagām sekām – 1 bojā gājušais, 3 cietušie ).

4.oktobrī Ciblas novada teritorijā konstatēta patvaļīga meža cirte.

***

Laika posmā no 28.septembra līdz 5.oktobrim Ludzā, Stacijas ielā no kādas garāžas nozagts benzīna trimmeris ” Husqvarna” un buldozera tērauda kluči. Nodarīta materiāla zaudējuma apmērs – ap Ls 900. Uzsākts kriminālprocess. Izmeklēšana turpinās.

***

5.oktobrī ap plkst. 13:30 Ciblas nov. Ciblas pag. Tridņu teritorijā ceļa posmā Mežavepri – Tridņa notika ceļu satiksmes negadījums: 1983.gadā dzimušais vīrietis, vadot kravas automašīnu MAN, nepalaida pa galveno ceļu braucošo mopēdu. No gūtajām traumām mopēdists, 1970.gadā dzimušais vīrietis, gāja bojā. Uzsākts kriminālprocess. Noskaidrots, ka automašīnas vadītājs nebija alkohola reibumā.

***

Kā jau rakstīts kriminālhronikā, 1.oktobrī no Ludzas slimnīcas nezināma persona nozaga sieviešu rokas somiņu. Ar laikraksta ” Ludzas Zeme ” sadarbību, avīzē tika nopublicēta iespējama noziedznieka fotogrāfija. Pateicoties mūsu iedzīvotāju atsaucībai un palīdzībai, attēlā redzamā vīrieša personība tika noskaidrota. Policija izsāka pateicību gan avīzei ” Ludzas Zeme “, gan mūsu iedzīvotājiem, kuri nepalika vienaldzīgi un sniedza palīdzību noziedzīga nodarījuma atklāšanā!

***

5.oktobrī Ludzas nov. Ņukšu pagastā kādā pārtikas veikalā policijas darbinieki konstatēja 108 cigarešu paciņas ( 2160 cigaretes 0 bez LR valsts akcīzes marķējuma. Uzsākta administratīvā lietvedība. Cigaretes izņmetas. Policija arī noskaidro, vai veikalā tika veikta cigarešu bez valsts akcīzes marķējuma pārdošana.

***

6.oktobrī policijā saņemts paziņojums, ka Kārsavas nov. Mežvidu pag. no kādas nedzīvojamās mājas nozagti metālizstrādājumi un 3 elektromotori. Policija noskaidro notikušā apstākļus.

***

6.oktobrī ap plkst. 16;45 Zilupes nov. Zaļesjes pag. Lomošos uz ceļa A-12 1989.gadā dzimušais vīrietis, vadot automašīnu Mazda 626, ar tādu reģistrācijas numura zīmi, kura neatbilsts minētajai automašīnai, izbrauca brauktuves malā stāvošās automašīnas Volvo puspiekabei. Ceļu satiksmes negadījumā tika bojātas abas automašīnas. Avārijas rezultātā cieta vieglās automašīnas pasažieri: 1990.gadāq dzimušas vīrietis un kāds pusaudzis. Izmeklēšanā noskaidrots, ka sadursmi izraisījušais vadītājs atradās pie stūres alkohola reibumā un viņam nav transportlīdzekļa vadīšanas tiesību.

***

Naktī no 6. uz 7.oktobri Zilupē pagaidām nenoskaidrotas personas izsita kādas izglītības iestādes ēkai logu stiklus un bojāja sienu.

***

7.oktobrī policijā griezās Ludzas pilsētas iedzīvotāji, kuri paziņoja, ka vasaras laikā Ludzā, Raiņa ielā nezināma persona cietsirdīgi uzturas pret kaķiem un suņiem, iespējamas nošaujot tos no šaujamieroča. Policijas darbinieki noskaidroja vainīgo personu- tas bija 1986.gadā dzimušais vīrietis. Par cietsirdīgo izturēšanos pret dzīvniekiem pārkāpējs tiks saukts pie administratīvās atbildībās . Iespējamais sods – nauda līdz Ls 250. Kā arī šis vīrietis tiks saukts pie atbildības par pneimatiskā ieroča pielietošanas kārtības pārkāpšanu.

***

9.oktobrī pēc pusdienlaika Ludzas nov. Cirmas pag. 1968.gadā dzimusī sieviete agresīvi uzvedās pret medicīnas darbiniekiem. Tika izsaukta policija. Minēta sieviete nepakļāvās policistu likumīgajām prasībām, izrādīja pretošanos. Pārkāpēja tiks saukts pie atbildības.

***

9.oktobrī ap plkst. 23;30 kriminālpolicijas darbinieki uz ceļa Zilupe – Rēzekne – Ludza apturēja automašīnu BMW, kuru vadīja 1980.gadā dzimušais vīrietis. Automašīnā tika pārvadātās 358 cigarešu “KISS” paciņas bez Latvijas akcīzes marķējuma.

***

10.oktobrī ap plkst. 18;20 Kārsavas nov. Salnavas pag. Aizelkšņu teritorijā automašīna VW Passat , kuru vadīja 1991.gadā dzimusī sieviete, nobrauca no ceļa braucamās daļas un iebrauca grāvī. Ceļu satiksmes negadījumā cieta vadītāja. Noskaidrots, ka sieviete vadīja automašīnu, būdama alkohola reibumā un bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām.

Informāciju sagatavoja:

Jeļena Rutkovska,

Latgales reģiona pārvaldes

Ludzas iecirkņa

Kārtības policijas nodaļas inspektore

coloring.cool