LV EN

Otrdiena, 2023. gada 31. janvāris
Tekla, Violeta
Ludza
Mostly cloudy
-1°C
 
A A A

Ziņas no Ludzas policijas iecirkņa

Laika posmā no šī gada 25. līdz 1.novembrim Latgales reģiona pārvaldes Ludzas iecirknī, kurš apkalpo Ludzas, Zilupes, Ciblas un Kārsavas novadu teritorijas, tika reģistrēti 57 ziņojumi par dažādiem notikumiem: 10 zādzībām, 5 miesas bojājumu nodarīšanas gadījumiem, 2 ģimenes konfliktiem, 7 huligānisma gadījumiem. Uzsākti 8 kriminālprocesi. Sastādīti 33 administratīvā pārkāpuma protokoli.

Satiksmes uzraudzības inspektori konstatēja 59 Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu, 9 gadījumos vadītāji atradās pie stūres alkohola reibumā: to starp 2 automašīnas vadītāji, 1 traktorists un 6 riteņbraucēji. Notika 5 ceļu satiksmes negadījumi ( 2 avārijas ar smagām sekām, 3 cietušie, bojā gājušo nav ). 4 celu satiksmes negadījumi notika uz ceļa A-12 ( virzienā Jēkabpils – Terehovas RKP ) un 1 avarija uz ceļa A-13 Grebņevas RKP virzienā.

***

Naktī uz 24.oktobri ap plkst.01:30 firmas ” Apsardzes serviss ” darbinieki, patrulējot pilsētā Ludza, Raiņa ielā pamanīja jauniešu grupu. Pēc kāda laika no grupas atšķirās 2 meitenes, viena no kurām norāva kāda veikala izkārtni. Operatīvi rīkojoties, Apsardzes darbinieki aizturēja pārkāpējas un nogādāja viņus policijas iecirknī. Vainīgas pusaudzes vecāki tika saukti pie administratīvās atbildības. Materiāli zaudējumi novērsti.

***

26.oktobrī ap plkst. 09:00 uz ceļa A-13 Kārsavas nov. Grebņeva teritorijā 1972.gadā dzimušais vīrietis, vadot automašīnu Mersedes Benz 200, apbraucot kravas automašīnu rindu, iebrauca pretējā braukšanas joslā, kur viņa vadīta automašīna sadūrās ar pretī braucošo vieglo automašīnu AUDI 100 Avant. Sadursmes rezultātā automašīna Mersdes iebrauca rindā stāvošās kravas automašīnas DAF puspiekabē. Ceļu satiksmes negadījumā cieta Mersedes vadītājs, kurš ar dažam dzīvībai nav bīstamiem miesas bojājumiem nogādāts medicīnas iestādē. Noskaidrots, ka neviens no sadursmē iesaistītiem vadītājiem nebija alkoholisko dzērienu iespaidā.

Pēc 5 minūtēm policijas dežūrdaļā saņemts paziņojums par vēl vienu ceļu satiksmes negadījumu, šoreiz uz ceļa A-12 Ludzas nov. Brigu pag. teritorijā: 1949.gadā dzimusī sieviete, vadot automašīnu Audi 100, nobrauca no ceļa braucamās daļas. Tas rezultātā, automašīna apgāzās.Cietusī sieviete ar dažiem ievainojumiem nogādāta medicīnas iestādē.

***

26.oktobrī konstatēts, ka Ludzas nov. Isnaudas pag. Isnaudā no gaisvadu līnijas noņemti elektrovadi 1188 m garumā. Policija noskaidro notikušā apstākļus.

***

27.oktobrī īsi pē pusnakts policijā saņemts paziņojums, ka Kārsavas nov. Malnavas pag. kādu sievieti piekāva viņas bijušais kopdzīvotājs – 1966.gadā dzimušais vīrietis. Sieviete nogādāta medicīnas iestādē. Tiek noskaidrota nodarīto miesas bojājumu smaguma pakāpe.

Kā arī attiecībā pret šo vīrieti uzsākts kriminālprocess par dokumenta, kuram var būt pierādījuma nozīmē kriminālprocesā, neatgriešanu pirmstiesas izmeklētājam un tā bojāšanu.

***

27.oktobrī ap plkst. 15:30 Ludzā, Parku ielā kādā dzīvoklī ienāca jauns vīrietis un, pielietojot vardarbību, nozaga televīzoru ” Haer”.

Tajā pat dienā ap p-lkst. 19:30 Ludzā, Raiņa ielā vienam pusaudzim kāds jauns vīrietis atņēma mobilo telefonu.

Uzsākto kriminālprocesu ietvaros un veicot operatīvos meklēšanas pasākumus, nākamajā dienā policijas darbiniekiem izdevās noskaidrot vainīgā personību un viņu aizturēt- tas ir 1989.gadā dzimušais vīrietis. Abas nozagtas mantas atrastas un izņemtas. Šis vīrietis jau agrāk bija nonācis policijas redzeslokā.

***

29.oktobrī nakts laikā ap plkst.03:00 policijā saņmets paziņojums par to, ka Zilupes nov. Briu pag. Lomošu teritorijā kās rindā stāvošās automašīnas piekabei sagriezts tents un no tas ir nozagtas 4 kastes vīna , kopā 24 pudeles. Notikuma vietā aizturēts 15-gadīgais pusaudzis. Arī noskaidrots, ka šim jaunietim sī noziedzīgo nodarījumu izdarīšanā bija lidzdalībnieks – kāds 19 -gadīgais jauns vīrietis. Noskaidrots, ka no citām automašīnām viņi nozaga vēl 12 šampanieša pudeles, 60 degvīna ” Finlandia” pudeles un 12 vīna pudeles. Nozagtais alkohols atrasts. Izmeklēsana turpinās.

***

Informāciju sagatavoja:

Jeļena Rutkovska,

Latgales reģiona pārvaldes

Ludzas iecirkņa

Kārtības policijas nodaļas inspektore