LV EN

Piektdiena, 2023. gada 27. janvāris
Ildze, Ilze, Izolde
Ludza
Mostly cloudy
-3°C
 
A A A

Ziņas no Ludzas policijas iecirkņa

Laika posmā no š.g. 22.līdz 29.novembrim Latgales reģiona pārvaldes Ludzas iecirknī, kurš apkalpo Ludzas, Kārsavas , Ciblas un Zilupes novadu teritorijas, tika reģistrēti 62 ziņojumi par dažādiem notikumiem: 4 zādzībām, 1 miesas bojājumu nodarīšanas gadījumu, 7 ģimenes konfliktiem, 11 huligānisma gadījumiem. Uzsākti 13 kriminālprocesi. Sastādīti 30 administratīvā pārkāpuma protokoli.

Satiksmes uzraudzības inspektori konstatēja 57 Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumus, konstatēti 6 gadījumi, kad automašīnas vadītāji atradās pie stūres alkohola reibumā. Notika 9 ceļu satiksmes negadījumi, 6 no kuriem notika Terehovas pusē, cieta 1 gājējs.

No 26.novembra vakara līdz 27.novembra rītam Ludzas iecirkņa apkalpojamā teritorijā satiksmes drošību uzraudzīja arī vairāki norīkojumi no VP Prevencijas pārvaldes Satiksmes uzraudzības biroja specrotas, kuri konstatēja 3 gadījumus, kad vadītāji atradās pie stūres alkohola reibumā ( viens gadījums – Kārsavā, 2 – Kārsavas nov. Mērdzenes pagasta teritorijā, no kuriem 2 vieglo automašīnu vadītāji un 1 mopēdists, 2 vadītāji ir rēzeknieši, viens – vietējais ).

***

Kā jau rakstīts kriminālhronikā, š.g. 1.jūlijā policijā griezās kāds kārsavietis, kurš konstatēja, ka viņam pazuda kredītkarte. Uzsāktā kriminālprocesa ietvaros noskaidrots, ka nauda tika noņemta no kredītkartes laika posmā no 18. līdz 21.jūnijam, kopā ap Ls 960. pēc policijas rīcībā esošās informācijas, šo noziegumu izdarīja kāds 1962.gadā dzimušais vīrietis, bet viņa atrašanas vieta nebija zināma. Minētais vīrietis izsludināts meklēšanā.

Š.g. 21.novembrī pēc plkst.14:00 Rīgā uz kāds ielas šo vīrieti aizturēja Rīgas reģiona pārvaldes Kurzemes iecirkņa darbinieki par alkoholisko dzērienu lietošanu sabiedriskajā vietā. Veicot aizturētā pārbaudi, noskaidroja, ka viņš atrodas meklēšanā. Vīrietis tika ievietots īslaicīgās aizturēšanas vietā un š.g. 23.novembrī viņam piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

POLICIJAS PAZIŅOJUMS

Pagājušā nedēļā Krāslavas novadā atkal konstatēti krāpšanas gadījumi, kad vecāku gadu cilvēkiem tika piedāvāts vai iegādāties kādas preces, vai nomainīt naudu. Krāpnieku grupa pārvietojās ar vieglo automašīnu.

Policija brīdina mūsu iedzīvotājus par iespējamiem līdzīgiem krāpšanas gadījumiem un lūdz visus iedzīvotājus būt piesardzīgiem un uzmanīgiem saskarsmē ar nepazīstamiem cilvēkiem, kā arī NEKAVĒJOTIES ziņot par visiem līdzīgiem gadījumiem un pamanītām aizdomīgām personām vai automašīnām ( jāpievērš uzmanība transportlīdzekļa valsts reģistrācijas numuram ): t. 112, 65703800.

***

23.novembrī ap plkst. 07:30 Kārsavas nov. Malnavas pag. Grebņevu teritorijā uz ceļa A-13 automašīna ZIL, kuru vadīja 1951.gadā dzimušais vīrietis, uzbrauca gājējam, 1988.gadā dzimušajam vīrietim, kurš gāja gar kravas automašīnu rindu virzienā uz Grebņevas RKP. Autovadītājs notikuma vietu atstāja. Operatīvo meklēšanas pasākumu rezultātā, vadītājs un viņa vadītā automašīna tika atrasti. Cietušais ar kaula lūzumu nogādāts medicīnas iestādē.

***

23.novembrī no rīta kāds ludzānietis konstatēja, ka nakts laikā no viņa automašīnas , kura nakts laikā atradās pie kādas mājas Stroda ielā, nozagta automagnetola “Pioneer”. Policija noskaidro apstākļus.

***

23.novembrī policijā saņemts paziņojums, ka Zilupē, Brīvības ielā uzlauzta kādas garāžas siena un no tās nozagtas mantas: 100 l benzīna, 3 makšķeres, gumijas laiva un 4 riepas. Uzsākts kriminālprocess. Izmeklēšana turpinās.

***

25.novembrī no rīta ap plkst.08:00 Ludzas nov. Cirmas pag. Pokuminos dzīvoklī atrasts tā īpašnieka – līķis ar vardarbīgas nāves pazīmēm. Uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma XII nodaļas – nonāvēšana. Iespējams, ka vīrieša nāve iestājās no durtas brūces. Saistībā ar notikušo tika aizturētas 2 sievietes – bojā gājušā kopdzīvotāja un vēl kāda paziņa. Policija veic tālāku izmeklēšanu.

***
Pagājušās nedēļas laikā Ludzā konstatētas kārtējas preču zādzības no lielveikaliem: 26.novembrī 1949.gadā dzimušais vīrietis nozaga alus pudeli “Apinītis” un 28.novembrī 1958.gadā dzimušais vīrietis nozaga degvīna “Pšeņičnaja” pudeli.

Abos gadījumos uzsākti kriminālprocesi.

Informāciju sagatavoja:

Jeļena Rutkovska,

Latgales reģiona pārvaldes

Ludzas iecirkņa

Kārtības policijas nodaļas inspektore