LV RU EN

Sestdiena, 2022. gada 28. maijs
Vilhelms, Vilis
Ludza
Mostly cloudy
12°C
 
A A A

Ziņas no Ludzas policijas

Laika posmā no šī gada 15. līdz 22.februārim Ludzas iecirknī, kurš apkalpo Ludzas, Kārsavas, Ciblas un Zilupes novadu teritorijas, tika saņemti paziņojumi par 42 dažādiem notikumiem: 4 zādzībām , 2 miesas bojājumu nodarīšanas gadījumiem, 3 ģimenes konfliktiem, 5 huligānisma gadījumiem. Uzsākti 11 kriminālprocesi. Sastādīti 34 administratīvā pārkāpuma protokoli.

Pagājušā nedēļā Satiksmes uzraudzības inspektori konstatēja 58 Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumus, 2 gadījumos vadītāji atradās pie stūres alkohola reibumā, 1 no viņiem – bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām ( uzsākts kriminālprocess ), notika 8 ceļu satiksmes negadījumi ( 1 gājēja cietusi, bojā gājušo nav ).

***

15.februārī ap plkst. 13:00 Ludzā, Kr, Barona ielā policijas darbinieki konstatēja, 1969.gadā dzimušais ludzānietis atkārtoti gada laikā atradās sabiedriskā vietā tādā alkohola reibuma stāvoklī, kas aizskar cilvēka cieņu. Aizturēšanas brīdī pārkāpējs ļaunprātīgi nepakļāvās policista likumīgajām prasībām. Sastādīti administratīvā pārkāpuma protokoli.

***

Kā jau rakstīts kriminālhronikā, 15.februārī policijā tika saņemti 2 paziņojumi par to, ka Ludzas nov. Cirmas pag. Evertovā izdarīta mantu zādzība no kādas vasarnīcas, kā arī izdemolēts metāla vagoniņš un nodots metāllūžņos. Uzsākti kriminālprocesi. Pēc 3 dienām, 18.februārī, saņemts vēl viens līdzīgs paziņojums no kādas sievietes, ka dārzu māju kooperatīvā sagriezta metāllūžņos piederošā viņai metāla muca. Saistībā ar minētiem noziedzīgiem nodarījumiem aizturēts 1989.gadā dzimušais vīrietis. Izmeklēšana turpinās. Vīrietis agrāk bija nonācis policijas redzeslokā.

***

17.februārī policijā saņemts paziņojums, ka Ciblas nov. Līdumnieku pag. no kādas saimniecības telpas nozagti 2 motorzāģi ” Družba “, asināmais smirģelis un dažādi metāllūžņi. Policija noskaidro notikušā apstākļus.

***

17.februārī ap plkst. 14:35 pie Ludzas iecirkņa ēkas 1977.gadā dzimušais vīrietis izmeta cigarešu paciņu, kurā atradās polietilēna maisiņi ar narkotikām līdzīgu vielu. Uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 253.p.1.d. – par narkotisko vielu neatļauto glabāšanu. Izņemta viela nosūtīta ekspertīzes veikšanai. Vīrietis agrāk jau bija nonācis policijas redzeslokā par līdzīgā nozieguma izdarīšanu.

***

17.februārī ap plkst. 21:45 Ludzā medicīnas iestādē nogādāts 1979.gadā dzimušais vīrietis ar durtu brūci mugurā un dažādiem miesas bojājumiem. Uzsākts kriminālprocess. Notikušā iesaistīto personu loks noskaidrots. Nozīmēta tiesu medicīnas ekspertīze, lai noskaidrotu nodarīto miesas bojājumu smaguma pakāpi. Policija veic tālāku izmeklēšanu.

***

19.februārī ap plkst. 08:00 Ludzā, Latgales ielā 15-gadīga pusaudze, nepārliecinājāties par satiksmes drošību, sāka šķērsot ceļa braucamo daļu. Kā rezultātā meiteni notrieca automašīna Mitsubishi Space Wagon, kuru vadīja 1955.gadā dzimušais vīrietis. Noskaidrots, ka vadītājs nebija lietojis alkoholu. Cietusi pusaudze tika nogādāta medicīnas iestādē. Pēc apskates pusaudze palaista mājās.

***

19.februārī konstatēts, ka Ludzas nov. Nirzas pag. c. Nirza no gaisvadu līnijas nozagti vadi. Elektrovadu garums – 692 m. Nodarītā materiāla zaudējuma apmērs – ap Ls 1000. Uzsākts kriminālprocess. Izmeklēšana turpinās.

***

19.februārī ap plkst. 11:30 Ludzā, Latgales ielā 1965.gadā dzimušais vīrietis, būdams alkohola reibumā , kādā lielveikalā izdarīja pārtikas produktu zādzību uz summu Ls 20. Uzsākts kriminālprocess. Izmeklēšanā noskaidrots, ka šīs vīrietis ir vēl izdarījis pārtika zādzību no cita lielveikala.

***

21.februārī ap plkst. 06:30 Ludzā, Rekašova ielā 1970.gadā dzimušais vietējais vīrietis alkohola reibumā huligānisko motīvu dēļ salauza kāda dzīvokļa ieejas durvis un to slēdzeni. Tajā pat dienā ap plkst. 17:45 šīs vīrietis turpināja savas huligāniskās darbības, bojājot kādas mājas Latgales ielā ieejas durvis, iekļuva iekšā. Vīrietis aizturēts. Tiek lemts jautājums par drošības līdzekļa piemērošanu. Aizturētais agrāk ir vairākas reizes tiesāts.

***

21.februārī ap plkst. 12;30 Ludzā, Raiņa ielā policijas darbinieki aizturēja automašīnu Mersedes Benz, kuru vadīja 1988.gadā dzimušais vīrietis. Noskaidrots, ka vīrietis vadīja automašīnu bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām, kuras ar tiesas lēmumu ir atņemtas . Vadītājs atradās pie stūres alkohola reibumā – alkohola koncentrācija asinīs ap 3,51 promiles. Uzsākts kriminālprocess.

coloring.cool