LV RU EN

Piektdiena, 2022. gada 27. maijs
Loreta, Dzidra, Gunita, Dzidris
Ludza
Mostly cloudy
13°C
 
A A A

Ziņas no Ludzas policijas

Laika posmā no šī gada 15. līdz 22.martam Latgales reģiona pārvaldes Ludzas iecirknī, kurš apkalpo Ludzas, Kārsavas, Ciblas un Zilupes novadu teritorijas, tika saņemti paziņojumi par 48 dažādiem notikumiem: 3 zādzībām, 3 ģimenes konfliktiem, 3 huligānisma gadījumiem. Uzsākti 12 kriminālprocesi. Sastādīti 43 administratīvā pārkāpuma protokoli.

Pagājušā nedēļā Satiksmes uzraudzības inspektori konstatēja 113 Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumus, netika konstatēts neviens pārkāpums par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibumā. Notika 6 ceļu satiksmes negadījumi, cietušo un bojā gājušo nav.

***

15.martā policijā griezās kāda sieviete no Zilupes nov. Pasienes pag., kurai tika nozagts mobilais telefons. Uzsākts kriminālprocess. Vainīgā persona noskaidrota – to ir izdarījis kāds 17-gadīgais pusaudzis. Nozagtā manta atrasta.

***

Aizvadītājā nedēļā policijas darbinieki konstatēja 3 gadījumus, kad Ludzas pilsētas tirgus teritorijā iedzīvotāji glabāja Krievijā ražotās cigaretes bez Latvijas akcīzes marķējuma:

– 15.martā 1956.gadā dzimušais vīrietis nelikumīgi glabāja 760 cigaretes ( 38 cigarešu paciņas );

– 17.martā 1968.gadā dzimušais vīrietis glabāja 400 cigarešu ( 20 cigarešu paciņas ) “More” un 1967.gadā dzimušais vietējais iedzīvotājs uzglabāja 1200 cigaretes (60 cigarešu paciņas).

Cigaretes izņemtas. Visas personas tiks sauktas pie administratīvās atbildības.

***

16.martā policijā saņemts paziņojums, ka Ludzas nov. Brigu pag. Ļukatu teritorijā konstatēta alumīnija elektrovadu zādzība no 4 elektrolīnijas pārlaidumiem. Uzsākts kriminālprocess. Notiek tālāka izmeklēšana.

***

16.martā ap plkst. 22:00 Ludzas nov. Cirmas pagasta teritorijā sadarbībā ar Valsts robežsardzes Aviācijas pārvaldi pie dzelzceļa sliedēm tika atrastas plastmasas kannas ar dīzeļdegvielai līdzīgu šķidrumu – kopā ap 400 litriem. Saistībā ar minēto, aizturēti 2 Rēzeknes iedzīvotāji – 1962.gadā un 1991.gadā dzimušie vīrieši.

20.martā ap plkst. 18:00 Ludzas nov. Cirmas pag. Bižu teritorijā no vilciena tika izmesti 2 iepakojumi ar cigaretēm. Saistībā ar notikušo, sadarbībā ar VRS Aviācijas pārvaldi, tika aizturēta automašīna Nissan Patrol. Automašīnas salonā atradās 20000 cigaretes “More ” (1000 cigarešu paciņas ) bez Latvijas akcīzes marķējuma. Uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 221.p. 2.d. – par tabakas izstrādājumu nelikumīgu pārvadāšanu, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās. Aizturētas 3 personas: 1969.gadā, 1971.gadā un 1981.gadā dzimušie vīrieši. Visas aizturētas personas – Rēzeknes iedzīvotāji. Viens no vīriešiem agrāk jau bija nonācis policijas redzeslokā par līdzīgo pārkāpumu izdarīšanu.

20.martā vakarā, sadarbojoties ar VRS Aviācijas pārvaldi, policijas darbinieki Rēzeknes novada teritorijā aizturēja automašīnu Audi A6, kuru vadīja kāds rēzeknietis. Automašīnas bagāžas nodalījumā konstatēti 300 litri dīzeļdegvielai līdzīga šķidruma. Uzsākta administratīva lietvedība.

***

17.martā policijai tika ziņots, ka Ludzas nov. Pureņu pag. Līdumnieku teritorijā ir notikušas malu medības – tika nomedīta stirna. Uzsākts kriminālprocess. Veicot operatīvās meklēšanas pasākumus, policijas darbinieki noskaidroja personu, kura bija nelikumīgi nomedījusi meža dzīvnieku – aizturēts kāds 1959.gadā dzimušais vietējais vīrietis. Pārkāpējs labprātīgi izdeva policistiem nelikumīgi glabātu medību bisi.

***

17.martā tika uzsākts kriminālprocess par to, ka Ludzā, Latgales ielā kādā mājā notiek nelikumīga alkohola tirdzniecība. Kratīšanas rezultātā, policija darbinieki izņēma 28,4 litrus kandžas, 2 litrus Krievijā ražotā degvīna un 2580 cigaretes bez Latvijas akcīzes marķējuma.

***

17.martā ap plkst. 21:30 policijā saņemts paziņojums no kādas sievietes (Zilupe) par to, ka mājās huligāniski uzvedās viņas vīrs – 1976.gadā dzimušais vīrietis. Nogādājot pārkāpēju policijas iecirknī, policijas darbiniekiem radās aizdomās, ka vīrietis atradās narkotisko vai psihotropo vielu ietekmē. Pēc veiktās ekspertīzes rezultātu saņemšanas, tiks noskaidrots, vai vīrietis bija lietojis kādu no minētām vielām.

***

21.martā kāds ludzānietis konstatēja, ka iepriekšējā naktī notika iekļūšana viņam piederošā garāžā, kurš atrodas Ludzā garāžas kooperatīvā “Kosmoss”. Zagļa guvums – elektroinstrumenti. Uzsākts kriminālprocess. Aizdomās šī zādzība izdarīšanā tiek turēts 1986.agdā dzimušais vīrietis. Nozagtās mantas atrastas.

Informāciju sagatavoja:

Jeļena Rutkovska,

Latgales reģiona pārvaldes

Ludzas iecirkņa

Kārtības policijas nodaļas inspektore

coloring.cool