LV RU EN

Svētdiena, 2021. gada 05. decembris
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Ludza
Mostly cloudy
-6°C
 
A A A

Ziņas no Ludzas policijas

Laika posmā no šī gada 12. līdz 19.aprīlim Latgales reģiona pārvaldes Ludzas iecirknī, kurš apkalpo Ludzas, Zilupes, Ciblas un Kārsavas novadu teritorijas, tika saņemti paziņojumi par 69 dažādiem notikumiem: 8 zādzībām, 3 miesas bojājumu nodarīšanas gadījumiem, 4 ģimenes konfliktiem, 6 huligānisma gadījumiem. Konstatēta patvaļīga mežā cirte Zilupes novada Lauderu pagasta teritorijā. Uzsākti 7 kriminālprocesi. Sastādīti 42 administratīvā pārkāpuma protokoli.

Pagājušā nedēļā Satiksmes uzraudzības inspektori konstatēja 81 Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu, konstatēti 7 gadījumi, kad vadītāji atradās pie transportlīdzekļa stūres alkohola reibumā, tai skaitā 2 automašīnu vadītāji, 4 riteņbraucēji un 1 motociklists. Notika 8 ceļu satiksmes negadījumi: 4 avārijas – Zilupē, 1 – Kārsavā un 3 Ludzas apvidū. Cietušo un bojā gājušo nav.

***

13.aprīlī policijā saņemts paziņojums, ka laika posmā no 20.februāra līdz 16.martam Ludzas nov. Nirzas pag. no Nirzas ezera krasta pazuda koka laiva. Policija noskaidro notikušā apstākļus.

***

13.aprīlī kāds iedzīvotājs konstatēja, ka laika posmā no iepriekšējās dienas vakara līdz notikušā konstatēšanas brīdim viņam piederošajai nedzīvojamai mājai , kura atrodas Kārsavas nov. Salnavas pag., uzlauztas ārdurvis un izsists loga stikls. No mājas nozagta elektriskā slīpmašīna un dažādas atslēgas. Uzsākts kriminālprocess. Operatīvo meklēšanas pasākumu rezultātā aizdomās šī zādzība izdarīšana tiek turēts kāds 1979.gadā dzimušais vietējais iedzīvotājs. Zādzības izdarīšanas laikā vīrietis atradās alkohola reibumā. Aizdomās turētais ir agrāk tiesāts. Nozagtās mantas atrastas un atgrieztas īpašniekam.

***

14.aprīlī naktī ap plkst. 03:50 Ludzā, Blaumaņa ielā kādam veikalam izsists ieejas durvju loga stikls. Iekļūšana nav notikusī.

***

16.aprīlī ap plkst. 11:00 Ludzas nov. Isnaudas pagastā saimnieciskās ēkās pie kādas privātmājas policijas darbinieki atrāda un konfiscēja 4400 l brāgas un 145 l pašbrūvētā. Mājas saimniece – 1951.gadā dzimusī sieviete. Alkoholiskie dzērieni tika nosūtīti ekspertīzes veikšanai. Par izdarīto pārkāpumu iespējamais sods – nauda no Ls 250 līdz 500 vai administratīvais arests uz laiku līdz 15 diennaktīm konfiscējot alkoholiskos dzērienus.

***

16.aprīlī ap plkst. 13:55 policijā saņemts paziņojums, ka Ludzā, Mazā Ludzas ezera krastā pludmalē “Radziņš” pusaudžu grupa izdemolē sabiedrisko tualeti. Operatīvi ierādoties notikuma vietā, policijas darbinieki uz vietas aizturēja divus 13- gadīgus pusaudžus, kuri sabojāja sienas 2 sabiedriskās tualetēs. Viens no pusaudžiem atradās alkohola reibumā. No trešā grupas dalībnieka policisti pieņēma paskaidrojumu par notikušo 19.aprīlī. Uzsākta resoriskā pārbaude.

***

17.aprīlī ap plkst. 17:15 Ludzas nov. Ņukšu pag. Ņukšos 1963.gadā dzimušais vīrietis vadīja motociklu IŽ Planeta alkoholisko dzērienu iespaidā. Vīrietim izelpotā gaisa pārbaudē konstatētas 2,9 promiles. Konstatēts, ka transportlīdzeklim nav valsts numura reģistrācijas zīmes.

***

18.aprīlī ap plkst. 18:00 kāds ludzānietis konstatēja, ka no garāžas nenoskaidrotas personas nozaga piederošo viņam alumīnija ķerru.

Informāciju sagatavoja:

Jeļena Rutkovska,

Latgales reģiona pārvaldes

Ludzas iecirkņa

Kārtības policijas nodaļas inspektore

coloring.cool