LV RU EN

Otrdiena, 2021. gada 26. oktobris
Kaiva, Amanda, Amanta
Ludza
Cloudy
3°C
 
A A A

Zināmi Ludzas novada Novadpētniecības konkursa uzvarētāji

29. martā Ludzas novada skolu 7.–8. klašu skolēniem notika Novadpētniecības konkurss. Šis konkurss notiek jau otro gadu. Ideja par tā organizēšanu radās novada domē. Konkursa mērķis – rosināt skolēnus iepazīt Ludzas novada vēsturi, ievērojamākos dabas objektus, vairāk uzzināt par izcilākajiem novadniekiem – apzināties un novērtēt mūsu vērtības.

Šogad savas zināšanas pārbaudīja 22 skolēni. Katrs no viņiem ir ieguvējs, jo, gatavojoties konkursam, uzzināja daudz jauna. Noslēgumā, pēc ekskursijas uz muzeju, pašvaldības zālē tika paziņoti rezultāti. Novada domes priekšsēdētājas vietnieks attīstības jautājumos Aivars Meikšāns pasniedza konkursa dalībniekiem Pateicības rakstus un apbalvoja uzvarētājas: I vietu ieguva Agnese Mašņikova, II vietā – Laima Tihovska (abas meitenes pārstāv LPĢ), III vietā – Valērija Lavrenova no Nirzas pamatskolas. Veicināšanas balva piešķirta Pildas pamatskolas skolniecei Annijai Baumanei.

Konkursa jautājumu sagatavošanā piedalījās ģeogrāfijas, vēstures un latviešu valodas metodisko apvienību skolotāji, muzeja darbinieki. No iesūtītajiem jautājumiem, izvēloties interesantākos, novada Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes speciālisti izveidoja konkursa darbu.

Jautājumi bija daudzpusīgi un arī diezgan sarežģīti. Piemēram, bija jāzina, kurā gadā iesvētīta Ludzas Romas katoļu baznīca, kad izveidots Ludzas novads, kad darbu uzsākusi Mākslas skola, kurš Ludzas sportists pagājušajā gadā atzīts par Latvijas labāko handbolistu, kurš  ir novada lielākais pagasts, kurš ir novada dziļākais ezers – tie ir tikai daži no visiem jautājumiem.  Skolēni rakstīja arī domrakstu „Dzīvot Latgalē ir interesanti”.

Konkursa organizatori pateicas pedagogiem, kuri palīdzēja sagatavoties konkursam, kā arī sadarbības partneriem – Ludzas Novadpētniecības muzeja darbiniekiem. Plānots, ka konkurss notiks arī turpmāk.

Vanda Žulina

Foto: Novadpētniecības konkursa uzvarētājas un dalībnieki

coloring.cool