LV RU EN

Svētdiena, 2021. gada 05. decembris
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Ludza
Mostly cloudy
-6°C
 
A A A

„Žiks” papildina tērpu kolekciju

Šajā mācību gadā Ludzas pilsētas deju kolektīvs svin savu 25 gadu jubileju. Kopš tā dibināšanas 1992. gadā „Žiks” no vienas dejotāju grupas pakāpeniski ir audzis. Tagad tā septiņās grupās dejo 120 skolēnu no 1. līdz 12. klasei. Skolas absolventi arī vēlējās turpināt dejot, un tagad ir izveidojies kolektīvs, kas darbojas BJC, un uz mēģinājumiem lielākā daļa brauc no Rīgas.

Ar dejotājiem strādā divas skolotājas: Elita Romanovska un Ļuba Šantare, tagad viņām pievienojās Inese Mikaskina, bet savulaik ir strādājusi Sarmīte Stapule.

Savu jubileju kolektīva dalībnieki izlēma svinēt, piedāvājot skatītājiem plašu koncertprogrammu – Žika Lielā diena. Tā scenārijs tika veidots, balstoties uz latviešu tautas folkloras un tautas tērpa valkāšanas tradīcijām.  Lai papildinātu tērpu kolekciju, kas pēdējo gadu laikā ir papildināta, bet tik lielā kolektīvā joprojām nav pilnīga, tika izlemts piedalīties Ludzas novada pašvaldības Mazo kultūras projektu konkursā. Konkursam iesniegtā ideja tika atbalstīta. Rezultātā jubilejas pasākuma skatītāji varēja novērtēt jaunieguvums: divus lielos plecu lakatus, desmit mazos baltos lakatiņus  un astoņus meitu kreklus.

Savukārt  pašvaldības dāvinātais čeks  150 eiro vērtībā tiks izmantots saktiņu iegādei. Katra detaļa tautas tērpā ir nozīmīga un tiks izmantota daudzus gadus.

Nākamās „Žika” uzstāšanās festivālā „Latvju bērni danci veda” Kuldīgā un Latgales jauniešu deju svētkos Preiļos.

Vanda Žulina

coloring.cool