LV EN

Piektdiena, 2022. gada 09. decembris
Sarmīte, Tabita
Ludza
Flurries
-7°C
 
A A A

Zemessardzes un Jaunsardzes 20 gadi fotogrāfijās

3.maijā plkst. 12:00 Ludzas Novadpētniecības muzejā notiks izstādes “Latvijas Republikas Zemessardze un Jaunsardze. 20 gadi fotogrāfijās” atklāšanas pasākums, kurā piedalīsies Zemessardzes 32.Kājnieku bataljona zemessargi un karavīri ar ekipējumu, kā arī jaunsargi.
Izstāde “Latvijas Republikas Zemessardze un Jaunsardze. 20 gadi fotogrāfijās” skatāma Ludzas Novadpētniecības muzejā no 2012.gada 12.aprīļa. Fotoizstādi laipni piedāvāja 2. Zemessardzes novada sabiedrisko attiecību speciāliste virsseržante Diāna Selecka:
Izstādē “Latvijas Republikas Zemessardze un Jaunsardze. 20 gadi fotogrāfijās” skatāmas fotogrāfijas no Zemessardzes dibināšanas pirmsākumiem, kad 1991.gada rudenī pēc Zemessardzes dibināšanas notika bataljonu veidošanās ikkatrā Latvijas pilsētā, arī Ludzā. Domājams, ļoti daudzi ludzānieši un novada iedzīvotāji šajā izstādē atpazīs vai nu sevi, vai kādu paziņu, jo Zemessardze ir katrā Latvijas pilsētā un pagastā. Zemessargi ir tie, kas savā brīvajā laikā mācās, lai spētu nodrošināt valsts aizsardzību. Ja notiek mežu ugunsgrēki, tad zemessargi kopā ar mežu dienesta darbiniekiem dodas mežā, lai dzēstu mežu ugunsgrēku un novērstu liesmu izplatību. Ja pazūd cilvēks, zemessargi kopā ar policijas darbiniekiem dodas palīgā, lai cilvēku atrastu. Kad pagastos notiek kultūras pasākumi, zemessargi dežūrē un nodrošina kārtību. Kopā ar Zemessardzi veidojusies ar Jaunsardze, kura arī pērn atzīmēja savu 20 gadadienu. Jaunsardze apvieno jaunieši vecumā no 10 līdz 21 gadam, kas vēlas būt spēcīgi, kas vēlas sevi veltīt savai valstij un ir īsteni savas valsts patrioti.