LV EN

Piektdiena, 2023. gada 27. janvāris
Ildze, Ilze, Izolde
Ludza
Partly cloudy
-4°C
 
A A A

“Zaļais punkts” un “Ludzas apsaimniekotājs” uzsāk vērienīgu atkritumu šķirošanas kampaņu

Sākot ar maiju, līdz pat augusta beigām Ludzā un 24 citās Latvijas pilsētās notiks atkritumu šķirošanas veicināšanas kampaņu “ŠĶIRO PA TĪRO!”. Tās ietvaros iedzīvotāji aicināti šķirot PET pudeles, stikla taru, sulu un piena kartona pakas, elektrokrāmus un laimēt dāvanu čekus 200 latu vērtībā.

Šķirošanas kampaņas ietvaros iedzīvotāji visu vasaru varēs piedalīties četrās akcijās – “Šķiro PET pudeles un laimē!”, “Šķiro stiklu un laimē!”, “Šķiro sulu un piena kartona pakas un laimē!” un “Nekrāj krāmus un laimē!”. Kampaņa ilgs līdz augusta beigām un tajā piedalās iepakojums un nolietotās elektropreces, kas atgādātas un piereģistrētas “Ludzas apsaimniekotājs” šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumā Rūpniecības ielā 2a, savukārt, saplacinātas PET pudeles, kurās ievietota lapiņa ar akcijas dalībnieka vārdu un telefona numuru, iedzīvotāji var mest arī dzeltenas krāsas konteineros, kas izvietoti pilsētā.

Lai pateiktos akcijas dalībniekiem par vērtīgo darbu, Latvijas Zaļais punkts katru mēnesi izlozēs četras veicināšanas balvas – 6 mēnešu abonementu vienam no desmit “Dienas žurnāli” izdevumiem pēc laimētāja izvēles. Akcijas pēdējā izlozē no visiem veicināšanas balvu ieguvējiem Ludzā tiks izlozēts viens dalībnieks, kurš saņems akcijas galveno balvu – dāvanu čekus 200 Ls vērtībā no veikala MAXIMA.

Visi akcijā savāktie materiāli nonāks pārstrādes rūpnīcās: PET pudeles – rūpnīcā “PET Baltija”, kas atrodas Jelgavā, stikls – “Warta Glass” Paņevežā, sulu un piena kartona pakas – papīrfabrikā “Līgatne”, bet elektrokrāmi tiks pārstrādāti rūpnīcā “EMP” Viļņā.

Akcijas veiksmīgu norisi nodrošina atkritumu apsaimniekotājs “Ludzas apsaimniekotājs”, Ludzas novada pašvaldība, veikalu tīkls MAXIMA, interneta portāls inbox.lv un vides reklāmas operators JCDecaux.