LV RU EN

Pirmdiena, 2021. gada 29. novembris
Ignats, Virgīnija
Ludza
Flurries
0°C
 
A A A

Zaļais ekokarogs Nirzas pamatskolai

Ekoskolu programma ir populārākais vides izglītības modelis pasaulē. Tā ir ANO Vides programmas sadarbības partnere vides izglītībā un ir pamats vides izglītības procesa organizēšanai skolās. Pašlaik Ekoskolu programmā ir iesaistīti aptuveni 27 000 skolu 46 pasaules valstīs, iesaistot sešus miljonus skolēnu.

Ekoskolu programmas atpazīstamākais elements ir “Zaļā karoga” balva. Latvijas ekoskolas nosaukums un diploms ir nacionāla līmeņa balva skolām, kuras ir ceļā uz “Zaļo karogu”. Programmas ieviešanu Latvijā koordinē Vides izglītības fonds. Latvijā programmu finansiāli atbalsta Latvijas Vides aizsardzības fonds, kā arī SIA “Latvija Statoil”.

Lēmumu par skolu apbalvošanu pieņem žūrija, kuras sastāvā ir valsts un sabiedrisko vides aizsardzības un izglītības organizāciju pārstāvji. Ekoskolu programmā Latvijā bija iesaistījušās 88 mācību iestādes, tajā skaitā bērnudārzi un interešu centri. Pēc skolu reorganizācijas vairākas skolas, tostarp starptautiskās Zaļā karoga ekoskolas, ir slēgtas.

Par līdz šim paveikto darbu 2009./2010.mācību gadā Zaļo karogu saņem Aizupes pamatskola, Amatas pamatskola, Ēdoles pamatskola, Irlavas vidusskola, Jersikas pamatskola, Katvaru speciālā internātpamatskola, Kolkas pamatskola, Kuldīgas 2.vidusskola, Kurzemītes pamatskola, Lazdonas pamatskola, Liepājas Ezerkrasta sākumskola, Lutriņu pamatskola, Mežaparka sākumskola, 1.Mežvidu pamatskola, Ogresgala pamatskola, Olaines 2.vidusskola, Padures pamatskola, Priekuļu pagasta pirmsskolas izglītības iestāde “Mežmaliņa”, Priekuļu vidusskola, Remtes pamatskola, Rendas pamatskola, Rīgas 30.vidusskola, Rīgas 33.vidusskola, Rīgas pirmsskolas izglītības iestāde “Priedīte”, Rīgas Rīnūžu vidusskola, Rīgas Ziepniekkalna sākumskola, Robežnieku pamatskola, Sikšņu pamatskola, Slokas pamatskola, Šķibes pamatskola, Vestienas pamatskola un Zantes pamatskola.

Zaļo diplomu un Latvijas ekoskolas nosaukumu saņem Aknīstes vidusskola, Daugavpils Saskaņas pamatskola, Galgauskas pamatskola, Grobiņas pagasta sākumskola, Jaunsilavas pamatskola, Kursīšu pamatskola, Līvānu 1.vidusskola, Mālpils vidusskola, Nirzas pamatskola, Odzienas pamatskola, Olaines pagasta sākumskola, Saldus pagasta pirmsskolas izglītības iestāde “Graudiņš”, Pilskalnes pamatskola, Pūres pagasta pirmsskolas izglītības iestāde “Zemenīte”, Rāmuļu pamatskola, Riebiņu vidusskola, Rīgas Āgenskalna sākumskola, Rīgas Sanatorijas internātpamatskola, Rūjas pamatskola, Salas pamatskola, Saldus pilsētas 2.vidusskola, Skaistkalnes vidusskola, Šķēdes sākumskola, Turaidas pamatskola, Vaivaru pamatskola, Valkas rajona Bērnu un jauniešu interešu centrs, Valmieras 2.vidusskola, Vecumnieku vidusskola.

coloring.cool