LV EN

Pirmdiena, 2022. gada 28. novembris
Rita, Olita, Vita
Ludza
Mostly cloudy
-3°C
 
A A A

“Zaļā josta” pētīs izlietoto bateriju vākšanas tendences izglītības iestādēs

Sākot no 9. janvāra “Zaļā josta” izsludina četru nedēļu garu konkursu, ar kura palīdzību tiks iegūta informācija un fotogrāfijas izlietoto bateriju vākšanas paradumiem Latvijas izglītības iestādēs. Konkursā aicinātas iesaistīties praktiskā bateriju vākšanas konkursa “Būsim atbildīgi” dalībnieki – pirmsskolas izglītības iestāžu un skolu audzēkņi no visas Latvijas -, daloties savos piedzīvojumos, pārdomās, foto stāstos un interesantākajos brīžos, vācot baterijas.

Katru nedēļu konkursa dalībniekiem tiks dots noteikts uzdevums. Pirmajā konkursa nedēļā, kas norisināsies no 9. janvāra līdz 15. janvārim, “Zaļā josta” apkopos fotogrāfijas, kurās iemūžināti mirkļi, kā bērni vāc baterijas. Tajās konkursa rīkotāji cer redzēt, cik daudz bateriju izglītības iestādes jau ir savākušas, kas ir aktīvākie bateriju vācēji – puiši vai meitenes -, kā arī redzēt bērnu attieksmi pret bateriju vākšanu.

Turpmākās konkursa iknedēļas tēmas tiks paziņotas pirms katras konkursa nedēļas sākuma. Četru konkursa norises nedēļu laikā “Zaļā josta” plāno noskaidrot, kā skolēni vāc baterijas, kur tās tiek meklētas un kas palīdz skolēniem savākt baterijas pārstrādei, ko interesantu skolēni ir izzinājuši un piedzīvojuši, baterijas vācot, kā arī, ko apņēmušies savā dzīvē mainīt pēc dalības bateriju vākšanas konkursā.

Konkurss norisinās SIA “Zaļā josta” mājas lapā www.zalajosta.lv sadaļā “Bateriju vākšanas konkurss” – Konkursa dienasgrāmata. Konkursa iknedēļas rezultāti tiks paziņoti nākošās nedēļas otrdienā.

Par konkursa ideju stāsta SIA “Zaļā josta” mārketinga vadītāja Laima Jekšiņa: “Rīkojot praktisko bateriju vākšanas konkursu, mēs redzam, cik skolas pieteikušās bateriju vākšanai, kā arī, cik daudz bateriju ir izdevies savākt un nodot pārstrādei. Taču mūs interesē izprast, ko par bateriju vākšanu domā paši skolēni, kā to uztver un kas ir biežākie izlietotu bateriju avoti. Mums ir svarīgi saprast, vai mūsu aicinājums iesaistīties bateriju vākšanā spēj mainīt bērnu domāšanu, palīdz mudināt paveikt arī citus zaļus darbus un uz tiem mācīt savus draugus. Ar konkursa palīdzību ceram sasniegt atgriezenisko saiti, redzot, ka mūsu aicinājums gūst atsaucību un spēj iedvesmot uz pārmaiņām.”

Atbildīgā persona par konkursu:
Madara Skrastiņa
Tālr.: 67808329, e-pasts: [email protected]
www.zalajosta.lv