LV EN

Sestdiena, 2023. gada 04. februāris
Veronika, Daila
Ludza
Cloudy
-5°C
 
A A A

Zādzību risks pastāv arī saimniekiem atrodoties mājoklī

Latvijā vadošā drošības risinājumu kompānija AS G4S Latvia informē, ka karstā laikā novērojama tendence izdarīt zādzību mēģinājumus saimniekiem atrodoties mājās, arī saimnieku naktsmiera laikā.
Atvērti logi, lodžijas vai balkoni siltā laika ietekmē ir liels vilinājums likumpārkāpējiem. Tādēļ G4S Latvia aicina cilvēkus rīkoties apdomīgi un neatstāt mājokli ar logiem un durvīm vēdināšanas režīmā, ja vien mājoklis nav aprīkots ar atbilstošu signalizācijas sistēmu.

Visbiežāk mēģina zagt auto atslēgas, makus un rokas somiņas, kā arī datorus

Iekļūstot mājoklī garnadžu uzmanību likumsakarīgi pievērš ērti sasniedzamas, neliela izmēra un pēc iespējas vērtīgākas mantas. G4S ikdienas novērojumi liecina, ka joprojām ļoti bieži tieši šādi sadzīves priekšmeti tiek atstāti ērti pieejamās vietās – uz galdiem un skapīšiem, priekšnamā u.c.

Starp biežāk zagtajiem sadzīves priekšmetiem jāmin auto atslēgas, rokas somiņas, pulksteņi, dārglietas, naudas maki, kā arī dažādas portatīvās elektroniskās ierīces – datoriem, tālruņi u.c.

Ilze Jermacāne, AS G4S Latvia Mārketinga un sabiedrisko attiecību vadītāja: “Jāņem vērā, ka vidējais laiks ātrajām zādzībām ir minūšu jautājums. Savukārt gadījumā, ka mājokļa durvis un logi ir atvērti vai pusatvērti, zādzības pastrādāšanai nepieciešamais laiks ir vēl mazāks. Tieši šī iemesla tos sadzīves priekšmetus, kas garnadžu skatījām ir vērtīgi, jāglabā tālāk no logiem un durvīm, piemēram, skapī vai atvilktnēs. Ja vien ir iespēja, skaidra nauda un vērtslietas ieteicams uzglabāt speciālos seifos.”

Tāpat G4S eksperti norāda arī uz risku, kāds pastāv situācijā, ja notiek sadursme ar garnadzi – sekas var būt neprognozējamas:

“Lai arī garnadži iecerēto mērķi mēdz izpētīt ilgāku laiku, tādu izdevību kā atvērtus logus un balkonus, vai neaizslēgtas durvis garnadži izmanto ļoti veikli. Nereti saimnieki neko nedzird un nemana, tomēr situācijā, ja notiek negaidītai sastapšanai ar zagli, mājokļa iemītnieku veselībai un dzīvībai nodarītais kaitējums var būt neprognozējams. Proti, zaglis var gan bēgt, gan rīkojoties stresa ietekmē apzināti vai neapzināti izmantot fizisku spēku vai pat ieroci,” skaidro Ilze Jermacāne, AS G4S Latvia Mārketinga un sabiedrisko attiecību vadītāja.

Karstajam laikam pielāgoti īpaši tehniskie drošības risinājumi

Pašreiz ir plaši pieejami signalizāciju tehniskie risinājumi, kas ļauj uzstādīt mājokļa aizsardzību arī saimniekiem atrodoties telpās, un atstājot vaļā logus un durvis.
Ilze Jermacāne, AS G4S Latvia Mārketinga un sabiedrisko attiecību vadītāja: “Ņemot vērā, ka privātajos mājokļos reti ierīkotas gaisa kondicionēšanas sistēmas, nepieciešamība vēdināt un atvēsināt elpas, turot vaļā logus un lodžijas, ir likumsakarīga. Pateicoties mūsdienu tehnoloģiskajiem risinājumiem tas ir iespējams, līdz minimumam samazinot drošības riskus.

Signalizācijas sistēmām ir iespējams aktivizēt režīmu “mājās”, kas sniedz iespēju saimniekiem brīvi pārvietoties telpās ieslēdzot apsardzes režīmā tikai logus, durvis vai atsevišķas telpas. Tāpat, iespējams veikt telpu vai ēkas aizsardzību pie vaļējiem logiem un durvīm, nesamazinot konkrētā objekta drošības līmeni.