LV RU EN

Otrdiena, 2021. gada 26. oktobris
Kaiva, Amanda, Amanta
Ludza
Mostly cloudy
3°C
 
A A A

“Youth Update” – jaunieši aktualizē svarīgus jautājumus (+ TV sižets)

Forums_Ludza_2016_S_Rimsa (5)Visā pasaulē plaši atzīmētajā Jaunatnes dienā, 12. augustā, Ludzā noritēja starptautiskais jauniešu forums “Youth Update”. Foruma mērķis – pievērst sabiedrības uzmanību jautājumiem, kas ir aktuāli jauniešiem, un dalīties pieredzē.

Pasākums pulcēja 56 dalībniekus no Latvijas un Lietuvas. Dalībai forumā pieteicās arī jaunieši no Baltkrievijas, bet tehnisku iemeslu dēļ neieradās. Toties atsūtīja sirsnīgu sveicienu un interesantu prezentāciju par jaunatnes aktivitātēm Glubokoje rajonā.Forums_Ludza_2016_S_Rimsa (1)

Ludzas novada domes priekšsēdētāja Alīna Gendele, atklājot saietu, novēlēja vietējiem jauniešiem “piepogāt sevi Ludzai” un ikvienam – savai dzimtajai pusei. Forumā jaunie uzņēmēji, biedrību pārstāvji un brīvprātīgā darba aktīvisti dalījās ar saviem iedvesmas stāstiem. Aktīvists Igors Malzubs pastāstīja par jauniešu dzīvi Ludzas novadā, jaunieši no Moletai prezentēja sava rajona jauniešu aktivitātes. Jaunais uzņēmējs un topošais arhitekts Ervīns Gorelovs aicināja klātesošos būt radošiem un atbildīgiem par mūsu planētas nākotni. Radošs cilvēks un horeogrāfe Liāna Merņaka no Rēzeknes atraktīvi pastāstīja par savaForums_Ludza_2016_S_Rimsa (3)s dizaina studijas “Walis” ražoto produkciju. Ģitāru tapšanas procesa niansēs dalījās to izgatavotājs Jānis Kuzminskis. Ludzas pilsētas ģimnāzijas skolotāja Inese Gorbunova stāstīja par skolēnu mācību uzņēmuma “AKKA cosmetiks” sasniegumiem. Ludzas māmiņu kluba “Puķuzirnis” Ilona Kondrāte iepazīstināja jauniešus ar biedrības tradīcijām un aktivitātēm. Jauniešu kluba “Lietussargs” līderis Ņikita Lapšovs prezentēja projekta “Dzīvo zaļi” galaproduktu – ērtus un praktiskus pufus.Forums_Ludza_2016_S_Rimsa (6)

Jaunieši darbojās 3 grupās, kurās apsprieda jautājumus par brīvprātīgo darba organizēšanu (vad. Raivis Fiļimonovs), izstrādāja sadarbības modeļus starp jauniešiem un pašvaldībām (vad. Arnis Krancāns), pārrunāja jauniešu iespējas uzņēmējdarbībā (vad. Valdis Mitenbergs). Foruma noslēgumā katras darba grupas pārstāvji prezentēja pārējiem pasākuma dalībniekiem savus secinājumus, priekšlikumus un risinājumus. Tika izstrādāta arī foruma rezolūcija.

Starptautiskā jauniešu foruma “Youth update” Ludzā rezolūcija

Forums_Ludza_2016_S_Rimsa (4)Kaut arī foruma dalībnieki komunicēja divās valodās – angļu un latviešu, sapratās viņi lieliski. Jaunieši radīja idejas un izteica priekšlikumus, kas tiem palīdzētu kļūt konkurētspējīgākiem, efektīvāk pielietot savas prasmes un zināšanas un, vienlaikus, kļūt par atbildīgākiem sabiedrības locekļiem.

Latgales Reģionālās televīzijas sižets

Pasākumu organizēja Ludzas novada Bērnu un jauniešu centrs sadarbībā ar novada pašvaldību.

Svetlana Rimša,

sabiedrisko attiecību vadītāja

coloring.cool