LV EN

Piektdiena, 2023. gada 27. janvāris
Ildze, Ilze, Izolde
Ludza
Mostly cloudy
-4°C
 
A A A

VUGD aicina māju apsaimniekotājus tīrīt jumtus

Tā kā gandrīz ikdienas snieg un gaisa temperatūra ir mainīga, pastāv draudi, ka atsevišķu ēku jumti var neizturēt sniega smagumu un iebrukt. Līdzās tam pie māju jumtiem veidojas lāstekas, kas var apdraudēt gan mājas iedzīvotāju, gan garāmgājēju dzīvību un veselību. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) māju īpašniekus un apsaimniekotājus aicina savlaicīgi notīrīt māju jumtus no sniega segas un lāstekām, lai izvairītos no iespējamas traģēdijas.

Par jumtu tīrīšanu it īpaši jāparūpējas arī atbildīgajiem par sabiedriskajām ēkām, kuru jumtiem ir lielas platības, bet telpās uzturas daudz cilvēku, piemēram, lielveikalos, sporta hallēs, kultūras namos. Jumti var neizturēt ievērojamo sniega segas svaru un iebrukt, tādējādi izraisot traģiskas sekas.

Savukārt pilsētu iedzīvotājus VUGD aicina būt īpaši uzmanīgiem. Reizēm ietves ir šauras un slidenas, tomēr jāatceras, ka ne mazāk bīstamas var būt lāstekas, tāpēc, pārvietojoties pa ietvēm, laiku pa laikam ir nepieciešams paskatīties uz augšu un iespēju robežās apiet bīstamās vietas. Ja redzat, ka pie kādas mājas ir izstiepta lenta vai izveidots kāda cita veida nožogojums, lūgums nekāpt tam pāri, bet apiet apkārt