LV RU EN

Svētdiena, 2021. gada 05. decembris
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Ludza
Mostly cloudy
-6°C
 
A A A

Visu marta mēnesi aicina pieteikties talantu konkursā „Ineses Galantes Talanti.LV”

Cira_TolordavaTurpinoties klasiskās mūzikas un džeza talantu konkursa „Ineses Galantes Talanti.LV” pirmajai kārtai, visu marta mēnesi mūziķi aicināti pieteikties konkursā.

Līdz 31. martam dalībniekiem ir elektroniski jāiesūta saite uz video (youtube) ar brīvas izvēles programmas ierakstu līdz 10 minūtēm un jāaizpilda anketa konkursa mājas lapā www.inesesgalantestalanti.lv.

Video materiāla nofilmēšana un augšupielādēšana internetā mūsdienās ir plaši pieejama izmantojot, piemēram,  mobilās tehnoloģijas. Konkursa organizatori uzsver, ka video var būt nofilmēts ar telefonu, šāda konkursa kvalitāte pirmajai kārtai būs pietiekama.

Konkursā var piedalīties vokālisti (bez vecuma ierobežojuma) divās kategorijās — klasiskais vokāls un džeza vokāls, kā arī instrumentālisti divās kategorijās — mūzikas skolu audzēkņi (visi instrumenti) un mūzikas vidusskolu audzēkņi (visi instrumenti). Uzaicinājums piedalīties konkursā tiks nosūtīts visām Latvijas mūzikas skolām, mūzikas vidusskolām un augstskolām.

Iesūtītos video izvērtēs žūrija, un labākie dalībnieki tiks aicināti uzstāties pusfinālā četrās Latvijas pilsētās.

Pusfināls Cēsīs, Ventspilī, Rēzeknē un Rīgā

Otrajā konkursa kārtā būs jāatskaņo brīvas izvēles divi kontrastējoši skaņdarbi līdz 15 minūtēm. Noklausīšanās notiks 6. un 9. maijā Rīgas trešajā mūzikas skolā, 7. maijā Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolā, 8. maijā Ventspils mūzikas vidusskolā un 10.maijā Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas skolā.

Labākie pusfinālisti nokļūs finālā Rīgā. Notiks arī skatītāju balsojums internetā, kas ļaus noteikt skatītāju simpātiju.

Konkursa kulminācija būs fināls, kas notiks  Rīgā, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas Akadēmijā 18. maijā.

Konkursu vērtē profesionāla žūrijas komisija, kuras sastāvu apstiprina Ineses Galantes Fonds. Konkursa vērtēšanas kritēriji ir šādi: personība, repertuāra izvēle, mākslinieciskais izpildījums un tehniskais izpildījums.

Balvās – uzstāšanās „Summertime” festivālā, mācību stipendijas un naudas balvas

Visās konkursa kategorijās tiks pasniegti godalgoto laureātu diplomi, naudas balvas pirmo triju vietu ieguvējiem — attiecīgi 500, 300 un 100 EUR apmērā. Tāpat pirmo trīs vietu ieguvēji katrā kategorijā balvā iegūs mācību stipendiju 100 EUR mēnesī uz pusgadu. Visnozīmīgākā balva visu četru kategoriju uzvarētājiem būs uzaicinājums uzstāties festivālā “Summertime – aicina Inese Galante” Dzintaru koncertzālē šī gada augustā. Apkopojot publikas balsojuma rezultātus tiks piešķirta “Publikas simpātijas” balva – 500 EUR ceļojuma dāvanu karte kāda mūzikas pasākuma apmeklējumam.

Papildus balva tiks pasniegta skolai, kura konkursam iesūtīs visvairāk pieteikumus – šī skola  saņems balvā 500 Eiro un 30 ielūgumus uz 10 gadu jubilejas festivālu „Summertime – aicina Inese Galante” (11. – 17. augusts). Atsevišķi tiks vērtētas reģionālās un Rīgas skolas.

Konkursu organizē Ineses Galantes Fonds sadarbībā ar Olainfarm un ar Rietumu Bankas labdarības fonda atbalstu, kā arī ar Latvijas Dzelzceļa atbalstu.

Nolikums un papildu informācija par talantu konkursa norisi ir pieejama konkursa mājas lapā www.inesesgalantestalanti.lv. Tajā arī tiks publicēti pusfinālam izvirzītie konkursa video.

Papildu informācija: Ilona Skuja, 29 27 74 44, [email protected]

coloring.cool