LV RU EN

Piektdiena, 2021. gada 23. jūlijs
Magda, Magone, Mērija
Ludza
Mostly sunny
19°C
 
A A A

Virtuālā realitāte Ludzas mākslas skolā

EU&ENPI_LV-ENcolor

Datorgrafikas kursi Ludzas mākslas skolāJ.Soikāna Ludzas mākslas skolā piecas dienas projekta „Izglītības apstākļu uzlabošana mākslas mantojuma saglabāšanai Latvijā un Baltkrievijā pārrobežu sadarbības ietvaros” („Virtuālā realitāte” Nr.LLB-2-244) ietvaros, notika Ludzas mākslas skolu pedagogu apmācības „Datorgrafika, programmu CorelDRAW un Adobe Photoshop izmantošana mākslas izglītībā“. Apmācību vadītāja mākslas skolas pedagogiem sniedza vispārēju priekšstatu par datorgrafiku, tās pielietojumu un speciālajām programmām, kā arī apmācīja kā darboties ar šīm speciālajām programmām CorelDRAW un Adobe Photoshop. Var teikt, ka Adobe Photoshop ir datordizaina pamatprogramma, ar kuru iespējams digitālajos attēlos izcelt labāko un izveidot no tiem jebko, ko vien iespējams iztēloties. Savukārt Corel Draw nepieciešams, strādājot ar zīmējumiem, tekstiem, grafiskiem attēliem. Tagad Ludzas mākslas skolu pedagogi varēs strādāt Virtuālajā realitātē.

Projektu „Izglītības apstākļu uzlabošana Latvijas un Baltkrievijas pierobežas reģionos mākslas mantojuma ilgtspējai” (LLB-2-244) finansē Eiropas kaimiņattiecību un partnerības instrumenta Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programma.

Eiropas kaimiņattiecību un partnerības instrumenta (EKPI) Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programma ir Baltijas jūras reģiona INTERREG IIIB Kaimiņattiecību programmas IIIA Dienvidu prioritātes turpinājums 2007.-2013.gadam. Vispārējais Programmas stratēģiskais mērķis ir veicināt Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas robežu reģionu teritoriālo kohēziju, nodrošināt augsta līmeņa vides aizsardzību un ekonomisko un sociālo labklājību, kā arī veicināt starpkultūru dialogu un kultūras daudzveidību.

Programma aptver Latgales reģionu Latvijā, Paņevežas, Utenas, Viļņas, Alitas un Kauņas apgabalus Lietuvā, kā arī Vitebskas, Mogiļevas, Minskas un Grodņas apgabalus Baltkrievijā. Kā Programmas Kopīgā vadības iestāde darbojas Lietuvas Republikas Iekšlietu ministrija. Programmas oficiālā interneta vietne ir www.enpi-cbc.eu.

 Eiropas Savienību veido 28 dalībvalstis, kas nolēmušas pakāpeniski apvienot savu kompetenci, resursus un likteņus. Piecdesmit gadus ilgā paplašināšanās perioda laikā tās ir kopīgiem spēkiem izveidojušas stabilitātes, demokrātijas un ilgtspējīgas attīstības zonu, vienlaikus saglabājot kultūru daudzveidību, toleranci un personiskās brīvības. Eiropas Savienība labprāt dalās savos sasniegumos un vērtībās ar valstīm un cilvēkiem aiz ES robežām.

coloring.cool