LV RU EN

Piektdiena, 2022. gada 27. maijs
Loreta, Dzidra, Gunita, Dzidris
Ludza
Mostly cloudy
9°C
 
A A A

Virszemes TV pieejama arī Ludzas novada sociālās aprūpes centros

Ar bezmaksas dekoderiem turpat 150 Latvijas pansionātus un aprūpes iestādes plānots aprīkot līdz 2010. gada 1. martam, kad analogo apraidi pārtrauks LTV7. Savukārt uzņēmuma darbinieki un sadarbības partneri ir saziedojuši papildu līdzekļus, lai katrā no šiem 150 pansionātiem būtu iespējams uzstādīt vēl otru dekoderi Virszemes TV uztveršanai.

Visā Latvijā arī analogā apraide pilnībā tiks atslēgta 1.jūnijā.

Kā jau ziņots iepriekš, Latvijā, tāpat kā visā Eiropas Savienībā ir uzsākta nozīmīga pāreja no analogās uz ciparu TV apraidi. Tas nozīmē, ka tiem iedzīvotājiem, kas šobrīd televīziju skatās ar istabas vai jumta antenām, būs jāiegādājas dekoders, lai turpinātu uztvert bezmaksas TV kanālus. Dekoders ir vienreizējs ieguldījums, un par bezmaksas Latvijas kanālu skatīšanos arī turpmāk nekas papildus vairs nebūs jāmaksā.

Latvijā ciparu apraides jeb Virszemes TV ieviešanu valsts uzdevumā nodrošina uzņēmums Lattelecom, kas jau noslēdzis vienošanos ar LTV1, LTV7 un LNT par šo kanālu iekļaušanu Bezmaksas pakā. Tas nozīmē, ka arī turpmāk šie kanāli būs skatāmi bez maksas.

Jau šobrīd Virszemes TV signāls ir pieejams 99% valsts teritorijas.

coloring.cool