LV EN

Piektdiena, 2023. gada 03. februāris
Vida, Ida, Aīda
Ludza
Partly cloudy
-6°C
 
A A A

Vieta zem saules

Kamēr cilvēks ir spēka pilns, viņš reti aizdomājas, ka arī viņam pienāks zelta gadi. Ir cilvēki, kas ir vieni. Ir cilvēki, kas ir veci. Un ir cilvēki, kas ir veci un vientuļi. Un bieži vien tā nav viņu izvēle. Vienkārši dzīve tā ir iegrozījusies. Mūža nogalē būt vienam nav viegli. Taču vairāk par visu pietrūkst vienkāršas sarunas, sirds siltuma un uzmanības. Ludzas sociālās aprūpes centrs „Ludza” jau kopš 1995.gada 1.jūlija 48 klientiem nodrošina mājas atmosfēras siltumu un mājīgumu. 

2012.gada pavasarī tika izsludināts VAS „Hipotēku un zemes banka” Klientu kluba „Mēs paši” projektu konkurss. Kad apkārt viss plaukst, zied, putniņi čivina, daba mostas, gribas, lai visi to redz un izbauda. Ludzas sociālajā aprūpes centrā „Ludza” teritorija ir sakopta, izveidotas atpūtas zonas, šogad tika nosiltināta arī ēka, taču soliņi bija novecojuši, sašķiebušies un nebija piemēroti atpūtai veciem cilvēkiem. Tāpēc arī tika izstrādāts un iesniegts projekts „Vieta zem saules”(Nr.LD2-1). Projekta mērķis – labiekārtot Ludzas sociālās aprūpes centra „Ludza” teritoriju, nodrošinot vecāka gadagājuma cilvēkiem atpūtas un satikšanās vietu, kas savukārt veicinātu veselības uzlabošanos. Projekts tika atbalstīts un jau mēneša laikā ar Ludzas sociālā aprūpes centra „Ludza” vadītājas atbalstu tapa jauna atpūtas vieta. SAC mājinieki ieguva labiekārtotu atpūtas vietu, Savu vietu zem saules, jo vecam cilvēkam ir vajadzīgs miers un siltums:  ne tikai cilvēku mīļums un siltums, bet arī saules siltums.

Projekta  „Vieta zem saules” koordinatore

Aija Golubeva