LV RU EN

Trešdiena, 2022. gada 25. maijs
Junora, Anšlavs
Ludza
Partly sunny
22°C
 
A A A

Vienojoša tradīcija – pelde svētītajā ūdenī

OLYMPUS DIGITAL CAMERA19. janvāra rītā termometra stabiņš noslīdēja līdz mīnus 20 grādiem un zemāk, taču bargais sals neatturēja entuziastus no peldes tradicionālajā par godu Kunga Kristīšanas svētkiem iesvētītajā āliņģī.DSC_0512

Zvirgzdenes ezerā Tēvs Sergijs Kiričenko nolasīja lūgšanu un iesvētīja ūdeni. Tad ledusaukstajā ūdenī iegremdējās daudzie sanākušie cilvēki, kuru vidū bija ne tikai Ludzas novada iedzīvotāji, bet arī ticīgie no Rēzeknes un citām vietām. Jāatzīmē, ka to cilvēku vidū, kas piedalījās šajā pareizticīgo tradīcijā, bija dažādu ticību pārstāvji. Ludzā šis pasākums notika jau piekto gadu pēc kārtas. Šī tradīcija apvieno cilvēkus un rada lielisku kopības izjūtu.OLYMPUS DIGITAL CAMERA

– Sajūta tāda, it kā esi no jauna piedzimis. Sasprindzinājums pazūd, ķermenis iegūst vieglumu, jūtams neaprakstāms mundruma un jaunības lādiņš, dvēsele līksmo – šādi jutās tie, kas Kunga Kristīšanas svētkos izbaudīja peldi iesvētītajos āliņģa ūdeņos.OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Liels paldies Valērijam Stepanovam, Igoram Jašinam un visiem citiem, ka palīdzēja organizēt pasākumu un izveidot āliņģi, pārģērbšanās vietas un autostāvvietu.

Kristīne Seņko

coloring.cool