LV EN

Piektdiena, 2023. gada 27. janvāris
Ildze, Ilze, Izolde
Ludza
Mostly cloudy
0°C
 
A A A

Vides ministrs Raimonds Vējonis atklās Ludzas sporta skolas nosiltināto ēku

Jau iepriekš tika ziņots, ka šogad vairāk kā 160 skolu skolēni un bērnudārzu audzēkņi uzsāka jauno mācību gadu nosiltinātās ēkās. Šie paveiktie ēku siltināšanas darbi – nomainīti logi, nosiltinātas un nokrāsotas fasādes, ļaus izglītības iestādēm gada aukstajos mēnešos ievērojami ietaupīt izdevumus uz siltumenerģijas patēriņu.

Vides ministrs R.Vējonis uzsver: “Šie ir energoefektivitātes projekti, kas atrisina ne vien attiecīgo skolu siltuma saglabāšanas problēmas un ir vērsti uz CO2 samazināšanu un vides saglabāšanu, bet dod arī ļoti būtisku ieguldījumu visas Latvijas ekonomikas sildīšanā”. Visā Latvijā energoefektivitātes projektos jau tiek apgūti 26 miljoni latu, kas tiek izmantoti dažādu sabiedrisko ēku siltināšanai pašvaldībās.

Šogad no Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta (KPFI) līdzekļiem, kuru efektīvu izlietošanu nodrošina Vides ministrija, vēl vismaz 25 miljoni latu tiks izmantoti, lai varētu uzsākt un daudzviet šogad pat pabeigt siltināšanas projektus vēl citās pašvaldību ēkās, kā arī augstākās un profesionālas izglītības iestādēs.

Darba vizītes ietvaros R.Vējonis izmantos savas pilsoniskās tiesības un iesniegs Ludzas novada domē iesniegumu, kurā aicinās pašvaldību pieņemt lēmumu par ģenētiski modificēto kultūraugu (ĢMO) audzēšanas aizliegumu visā novada teritorijā.