LV RU EN

Sestdiena, 2021. gada 27. novembris
Lauris, Norberts
Ludza
Flurries
0°C
 
A A A

Veselīgs dzīvesveids dzīvesprieka pamats

Teterevu_fonds_logoLudzas Invalīdu biedrība īsteno projektu „Veselīgs dzīvesveids dzīvesprieka pamats”, kuru finansiāli atbalsta NODIBINĀJUMS „BORISA UN INĀRAS TETEREVU FONDS” un Ludzas novada pašvaldība.

Projekta mērķis ir motivēt LIb biedrus un citus cilvēkus ar mazkustīgu dzīvesveidu uzlabot savu veselības stāvokli, veidot izpratni par veselīga uztura un fizisko aktivitāšu nepieciešamību cilvēka dzīvē, aprīkojuma iegāde biedrības darbības nodrošināšanai un tā sasniegšanai ir paredzēts organizēt dažādus pasākumus.
Projekta ietvaros notika vairākas nodarbības kopā ar fizioterapeiti Jeļenu Tašlikovu. Pirmais notika teorētiskais seminārs – lekcija “Mazkustīgā dzīvesveida bīstamie aspekti” – kurā projekta mērķa grupai tika izskaidrotas veselības problēmas sakarā ar mazkustīgu dzīvesveidu un ieteikumi kā novērst stājas, mugurkaula, locītavu u.c. problēmas. Šajā seminārā tika apstiprināts pilotgrupas sastāvs, kuri tālāk darbosies projekta ietvaros. Pēc teorijas sekoja prakse – 2 praktiskas nodarbības pilotgrupas dalībniekiem kopā ar fizioterapeiti. J.Tašlikova rādīja secīgu sistēmu, kā uzsākt kustīgu dzīvesveidu, ja ilgi pirms tam cilvēks bija spiests maz kustēties kaut kādu veselības ierobežojumu dēļ. Pilotdrupas dalībnieki sāka ar asinspiediena mērīšanu, kā paskaidroja fizioterapeite, cilvēkam jāseko tam pirms un pēc vingrinājumiem un jāfiksē rādītāji, lai novērot izmaiņu dinamiku. Dalībnieki mācījās pareizi noslogot savu ķermeni ikdienas veselības vingrošanas ietvaros, katrs dalībnieks sastādīja individuālo ikdienas vingrošanas kompleksu. Ikdienas vingrošanas kompleksa mērķis ir palīdzēt cilvēkiem uzsākt vingrošanu pēc liela pārtraukuma, atbalstīt un motivēt tos, kamēr vingrošana sāk dod rezultātus un cilvēks pierod to darīt ikdienā.
Nākamais solis ir patstāvīga vingrojumu kompleksa izpilde mājās. Šeit, protams, daudz ir atkarīgs no cilvēka vēlmes to darīt, motivācijas un fiziskām spējām. Ceram, ka projekta pilotgrupa pārvarēs gan dabiskā slinkuma uzplūdumus, gan spēs nedaudz pacies sāpes, kas sākumā var parādīties, kamēr ķermenis pierod pie slodzes.
Lai grupas dalībnieki nezaudētu drosmi un entuziasmu, reizi mēnesī Ludzas Invalīdu biedrībā notiks pilotgrupas sanāksme, kur tās dalībnieki dalīsies pieredzē un atbalstīs viens otru. Tuvākā notiks 26.maijā plkst. 11:00.
Protams, mainoties fiziskam stāvoklim, ikdienas vingrošanas komplekss var tikt papildināts ar jauniem vingrinājumiem. Šajā procesā arī palīdzēs fizioterapeite, lai cilvēks izvēlas savam veselības stāvoklim atbilstošu slodzi un pats sev nenodara pāri.

Projekta vadītāja Tatjana Juškāne

IMG_0018 IMG_0029 IMG_0034 IMG_0038

coloring.cool