LV RU EN

Trešdiena, 2021. gada 08. decembris
Gunārs, Vladimirs, Gunis
Ludza
Mostly clear
-19°C
 
A A A

Velobrauciens vieno

Velobrauciens “Brīvs no atkarībām” bija plānots jūnija beigās, bet lietus dēļ tika pārcelts uz sestdienu, 8. jūliju. Laika apstākļi šoreiz bija ideāli. Mērens siltums bez lietus. Jau no plkst. 10.00 stadionā “Vārpa” sāka pulcēties dažādu paaudžu velosipēdisti. Vismazākie bija pasažieri, kas ērti iekārtojušies sēdeklīšos uz vecāku divriteņiem, bet piecgadīgie jau lepni stūrēja paši. Paredzētajā laikā uz starta līnijas nostājās 42 dažādu vecumu un sagatavotības pakāpes velosporta cienītāji. Kā informēja pasākuma organizatori Aleksandrs Narnickis un Andrejs Narnickis, šis velobrauciens nav plānots kā sacensības, bet kopīga sportiska atpūta, popularizējot veselīgu dzīvesveidu. Maršruta garums – 15 kilometri. Pa Tālavijas ielu izbraukuši no pilsētas, velosipēdisti devās uz Zvirgzdeni, pēc tam mežā bija atpūtas brīdis ar cienastu, atgriežoties Ludzā – kopīgs foto pie picērijas “Astotais rajons” un brauciena noslēgums Radziņa pludmalē Mazā ezera krastā. Noskaņojums – pozitīvs, spīdēja saulīte, pēc ceļojuma picas garšoja lieliski.

Pirmais tāda veida velobrauciens pierādīja, ka interese par velobraukšanu mūsu pilsētā pieaug, un šādas aktivitātes, kas projekta ietvaros plānotas arī nākamos divus gadus, varētu kļūt par tradīciju, turpmāk izstrādājot aizvien jaunus maršrutus un paplašinot  dalībnieku skaitu.

Sagatavoja Vanda Žulina

Projekts “Sabiedrības veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumu īstenošana Ludzas novadā” (Nr.9.2.4.2/16/I/024) norisinās darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 9.2.4. specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot pieejamību veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumiem, jo īpaši nabadzības un sociālās atstumtības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem” 9.2.4.2. pasākuma “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei” ietvaros. Projekts tiek finansēts no Eiropas Sociālā fonda un valsts budžeta līdzekļiem.

coloring.cool