LV EN

Piektdiena, 2023. gada 27. janvāris
Ildze, Ilze, Izolde
Ludza
Mostly cloudy
-3°C
 
A A A

VĒL TIKAI AUGUSTĀ ŠĶIRO ATKRITUMUS LUDZĀ UN LAIMĒ 200 LS!

Vēl tikai līdz 31.augustam Latvijas Zaļais punkts aicina ludzāniešus iesaistīties atkritumu šķirošanas kampaņā “Šķiro pa tīro!” un laimēt 200 Ls dāvanu čekus no veikalu tīkla “Maxima”, kā arī ikmēneša veicināšanas balvas – 6 mēnešu abonementus vienam no desmit “Dienas žurnāli” izdevumiem pēc laimētāju izvēles. Lai tiktu pie vērtīgajām dāvanām, iedzīvotāji ir aicināti nodot iztukšotas dzērienu plastmasas (PET) pudeles, stikla taru, sulu un piena kartona pakas, kā arī nolietotās elektropreces šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumā, Rūpniecības ielā 2a.
Kopā ar nodotajiem atkritumiem akcijas dalībniekam šķirošanas laukumā arī jāatstāj sava kontaktinformācija, jo 1.septembrī notiks kampaņas noslēdzošā izloze. Atgādinām, ka iztukšotās PET pudeles Ludzas iedzīvotāji var nodot ne tikai šķirošanas laukumā, bet arī iemest plastmasai paredzētajos konteineros – tad vienīgi pudelē jāievieto zīmīte ar savu vārdu, uzvārdu un telefonu. Noslēguma izlozē noskaidros žurnālu abonementu ieguvējus augustā, bet no visu akcijas mēnešu veicināšanas balvu saņēmējiem izlozēs pašu veiksmīgāko atkritumu šķirotāju Ludzā, kurš saņems 200 Ls.
Atkritumu šķirošanas kampaņa “Šķiro pa tīro!” no maija līdz augusta beigām norisinās 25 Latvijas pilsētās, un akcijas rezultāti pa mēnešiem (savāktais apjoms m3 un dalībnieku skaits) liecina, ka Ludzas iedzīvotāji kļūst arvien čaklāki atkritumu šķirotāji:

JŪLIJS
PET pudeles: 5 m3, 373 dalībnieki
Stikla tara: 4,2 m3, 265 dalībnieki
Nolietotās elektropreces: 9 m3, 60 dalībnieki
Sulu un piena kartona pakas: 1,2 m3, 36 dalībnieki
Kopā: 19,4 m3, 734 dalībnieki
JŪNIJS
PET pudeles: 5 m3, 354 dalībnieki
Stikla tara: 4 m3, 193 dalībnieki
Nolietotās elektropreces: 2 m3, 8 dalībnieki
Sulu un piena kartona pakas: 1 m3, 15 dalībnieki
Kopā: 12 m3, 570 dalībnieki
MAIJS
PET pudeles: 1,5 m3, 186 dalībnieki
Stikla tara: 4 m3, 77 dalībnieki
Nolietotās elektropreces: 4 m3, 38 dalībnieki
Sulu un piena kartona pakas: 0,4 m3, 16 dalībnieki
Kopā: 9,9 m3, 317 dalībnieki

Visi kampaņā “Šķiro pa tīro!” savāktie materiāli nonāks pārstrādes rūpnīcās: PET pudeles – rūpnīcā “PET Baltija”, kas atrodas Jelgavā; sulu un piena kartona pakas – papīrfabrikā “Līgatne”, bet elektrokrāmi – uzņēmumos “Eko Reverss” un “BAO”, kur tos izjauks pa materiālu veidiem un nosūtīs uz pārstrādi rūpnīcās Latvijā un ārpus tās. Savukārt no sašķirotā stikla jaunas burciņas un pudeles taps rūpnīcā “Warta Glass” Paņevēžā.

Plašāka informācija par kampaņu “Šķiro pa tīro!”: šeit

Informāciju sagatavoja:
Līga Ivanova, “EKO Media” projektu vadītāja, T. 26464686, liga@ekomedia.lv