LV RU EN

Sestdiena, 2021. gada 31. jūlijs
Ruta, Rūta, Sigita, Angelika
Ludza
Intermittent clouds
22°C
 
A A A

Vēl 10 dienas var pieteikties Apbalvojumam „Laiks Ziedonim”

Apbalvojuma_logoVēl 10 dienas – līdz 3. martam, iespējams pieteikties vai pieteikt kādu sev zināmu cilvēku Imanta Ziedoņa fonda „Viegli” organizētajam Apbalvojumam „Laiks Ziedonim”. Apbalvojuma ietvaros tiek meklēti un tiks cildināti cilvēki, kas ir izcili jaunradē jomās, kuras dzejniekam Imantam Ziedonim bijušas svarīgas. Apbalvojuma mērķis ir iedvesmot un iedrošināt latviešus visā pasaulē – „Laiks tautai savu spēku redzēt!” .

Lai veicinātu izcilību jaunradē dažādās jomās, Apbalvojums „Laiks Ziedonim” tiks pasniegts piecās nominācijās. Ikvienā no tām iespējams pieteikties vai pieteikt cilvēku, kuru padarītais Latvijas labā būtu skatāms Imantam Ziedonim svarīgu vērtību kontekstā – Izcilība, Degsme, Sūtība, Stāja, Veiksme un Savpatība.

Pieteikties vai pieteikt sev zināmu cilvēku līdz 3. martam var šādās nominācijās:

Apbalvojums zinātnē „Taureņu uzbrukums”

Nominācijā „Taureņu uzbrukums” apbalvojums tiks pasniegts par sasniegumiem kādā akadēmiskā nozarē, kurā Latvijā var iegūt doktora grādu.

Apbalvojums Novadpētniecībā „Kedas”

Nominācijā „Kedas” apbalvos par sasniegumiem lokālu teritoriju (novada, ciema, pagasta, pilsētas utt.) izpētē, veicinot latviskumu un iesakņotību.

Apbalvojums Tautsaimniecībā „Zemi es mācos”

Nominācijā „Zemi es mācos” apbalvojums tiks pasniegts par sasniegumiem latviskā saimniekošanā, komercdarbībā, kas balstīta Latvijas tautas resursos un tradīcijās.

Apbalvojums nominācijā Bērni un jaunieši “Rabarbers”

Nominācijā “Rabarbers” par izciliem sasniegumiem tiks cildināti bērni un jaunieši, vai arī cilvēki, kas izcili veic savu darbu, darbojoties ar bērniem un jauniešiem.

Apbalvojums nominācijā Dzīve literatūrā “Bize”

Nominācijā “Bize” apbalvos personību par izciliem sasniegumiem radot, tulkojot, mācot, izplatot vai izdodot latviešu literatūru.

“Laiks Ziedonim” ideja izlolota pirms vairākiem gadiem, kopā ar dzejnieku, un tās galvenā ideja ir meklēt varoņus, un ļaut tautai caur tiem redzēt savu leģendāro cildenumu.

Katrā nominācijā laureāts saņems cildinājuma apliecinājumu un 3000Eur, pēc visu nodokļu nomaksas. Par naudas balvas fondu rūpējas Borisa un Ināras Teterevu fonds. Apbalvojums tiks pasniegts Cildināšanas ceremonijā, 3. maijā, Imanta Ziedoņa dzimšanas dienā, sadarbībā ar Latvijas Televīziju un Latvijas Radio.

Plašāku aprakstu par pieteikšanos meklējiet mājas lapā www.laiksziedonim.lv

Apbalvojuma „Laiks Ziedonim” sadarbības partneri: Borisa un Ināras Teterevu fonds, Latvijas Televīzija, Latvijas Radio, žurnāls „Ieva” un vadošais ziņu portāls Latvijā – Delfi.

Nils_Vilnis_Viegli_2013

Par Imanta Ziedoņa fondu „Viegli”

Imanta Ziedoņa fonds „Viegli” ir nodibinājums, kas izveidots 2010.gada pavasarī, lai īstenotu fonda patronam – dzejniekam Imantam Ziedonim tuvu misiju: „Latvija ir brīnumskaista zeme, bet skaistajam jāpalīdz parādīties”. Fonda mērķis ir atbalstīt un veicināt jaunradi Latvijā, veicinot Imanta Ziedoņa ideju īstenošanos un vērtību turpināšanos, atbalstot radošas, neparastas idejas un, veidojot sabiedriskus projektus, kas atklāj Latvijas skaistumu.

 

Plašākai informācijai

Baiba Zvaigzne

Imanta Ziedoņa fonds „Viegli”

Tālrunis 29459775

[email protected]

coloring.cool