LV EN

Piektdiena, 2023. gada 27. janvāris
Ildze, Ilze, Izolde
Ludza
Mostly cloudy
-3°C
 
A A A

Veiksmi Sallijai, mācot un mācoties Ludzā!

Jauno mācību gadu Ludzā skolotājas statusā uzsāk Sallija Noimena (Sally Neumann), kas Comenius programmas asistentūras projektā ir pieteikusies pedagoģiskajam darbam Latvijā.

Visu mācību gadu Sallija strādās ar 5 – 6 gadīgo bērnu grupiņām bērnudārzā Pasaciņa, kur mācīs mākslas priekšmetus – rokdarbus, veidošanu, konstruēšanu. Ludzas pilsētas ģimnāzijas audzēkņiem tiks piedāvātas fakultatīvās nodarbības vācu vai angļu valodā, abas valodas Sallija pārzina vienlīdz labi.

Sallijai ir 25 gadi, līdzīgi kā daļa mūsu skolu pedagogu viņa ir pedagoģijas zinātņu maģistre. Dzimtā vieta ir Vācija, Hoehr-Grenzhausen pilsēta. Šurpbraucot Sallijai ir bijusi iespēja nedaudz iepazīt latviešu valodas sistēmu, tāpēc iepazīstināt ar sevi un sasveicināties latviski jauniete prot.

Visus ar dzīvošanu un ceļu saistītos izdevumus, darba algu nodrošina ES Mūžizglītības programmas Vācijas nacionālā aģentūra. Mūsu uzdevums – palīdzēt sadzīvē, nodrošināt darba apstākļus. Līguma nosacījumos ir atrunāts, ka Sallija izveidos bērnudārza Pasaciņa prezentāciju divās valodās un izstrādās partnerības projektu, lai nākamgad bērnudārzs atkal varētu startēt Comenius projektu konkursā.

Ceram, ka Sallija sadraudzēsisies gan ar jauniešiem, gan kolēģiem, un Ludzā baudīs gan pedagoģiskus, gan sadzīviskus un kultūrvēsturiskus piedzīvojumus.