LV EN

Piektdiena, 2023. gada 03. februāris
Vida, Ida, Aīda
Ludza
Mostly clear
-7°C
 
A A A

Veiks tranzītceļa P49 posma rekonstrukciju Ludzā

Ludzas novada pašvaldība noslēgusi līgumu ar Satiksmes ministriju par projekta “Tranzītceļa P49 Latgales ielas posma no Kr. Barona ielas līdz Latgales šķērsielai rekonstrukcija Ludzas pilsētā.” (projekts Nr. 3DP/3.2.1.2.0./10/APIA/SM/008) īstenošanu.

Projekta mērķis ir tranzītceļa P49 maršruta turpinājuma – Latgales ielas posma – rekonstrukcija Ludzas pilsētā, uzlabojot tehniskos parametrus un satiksmes drošību. Galvenie veicamie darbi ir Latgales ielas posma no Kr. Barona ielas līdz Latgales šķērsielai (1 870 m kopgarumā) sakārtošana, tai skaitā ietverot:

– nelielu krustojumu nepieciešamo pieeju un nobrauktuvju rekonstrukciju,

– gājēju pāreju ierīkošanu,

– ietvju izbūvi,

– sabiedriskā transporta pieturvietu rekonstrukciju,

kas nodrošinātu visaptverošu esošā tranzītielas posma un tā krustojumu, pieeju un nobrauktuvju problēmu risinājumu.

Projektu ir paredzēts īstenot līdz 2011. gada 31. decembrim. Kopējais Latgales ielas posma rekonstrukcijai paredzētais investīciju apjoms ir 1 928 956,00 LVL. Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējums būs pieejams 1 629 753,45 LVL apmērā, valsts finansējums – LVL 57 520,71 apmērā un 230 082,84 LVL būs Ludzas novada pašvaldības finansējums.