LV RU EN

Trešdiena, 2021. gada 28. jūlijs
Cecīlija, Cilda
Ludza
Intermittent clouds
18°C
 
A A A

Vasaras saulgriežus Pureņos ielīgoja jestri

23. jūnija pēcpusdienā laukumā pie Pureņu bibliotēkas pulcējās pagasta iedzīvotāji un ciemiņi uz vasaras saulgriežu ielīgošanas pasākumu “Leigoj saule, leigoj bite, leigoj arī Purenīši”. Apmeklētājus muzikāli izklaidēja ciemiņi no Ciblas novada – muzikants Valdis Naglis un akordeonists Sandis. Izskanēja gan jautras, gan arī smeldzīgas dziesmas, kuras vienaldzīgu neatstāja nevienu. Vieni dziedāja līdzi, citi devās izlocīt kājas dejas ritmos. Savukārt humora piesātinātā luga “Iz dzeives”, Pureņu pagasta jauniešu izpildījumā, ļāva pasākuma apmeklētājiem ielūkoties attiecībās starp māti, meitu un vecmammu.

Pasākuma noslēgumā notika jautrā Līgo dienas loterija, kurā varēja vinnēt daudzas gan sadzīvē, gan arī Jāņu dienai un Līgo naktij noderīgas lietas. Pasākuma izskaņā tika godināti Jāņi un visi pasākuma apmeklētāji vienojās kopīgā dejā – dziesmas “Vokors īt” pavadījumā.

Paldies biedrībai “Darba un kultūras centrs Līdumnieki” un tās vadītājam Igoram Zabiļevskim par pasākuma apskaņošanu, Valdim Naglim un Sandim par īpašas saulgriežu noskaņas radīšanu Pureņos.

Paldies Pureņu pagasta jauniešiem Lolitai, Dacei un Diānai par humora piedevu pasākumam. Kā arīpaldies apmeklētājiem – par atsaucību.

Vasara ir ielīgota! Novēlu, lai tā būtu tikpat jestra, skanīga un silta, kādi bija saulgrieži Pureņos!

Ruta Zaiceva

Pureņu pagasta bibliotēkas vadītāja

coloring.cool