LV RU EN

Trešdiena, 2021. gada 27. oktobris
Lilita, Irita, Ita
Ludza
Cloudy
9°C
 
A A A

„Vasaras saulgriežus Dagdā” radīs arī mūsu folkloras kopas

Ludzas novada Nirzas etnogrāfiskais ansamblis „Raipole”, Ņukšu folkloras kopa „Rīkšova” un Isnaudas folkloras kopa „Isnauda” pirms Līgo svētkiem dosies uz Dagdu.

Te 21. jūnijā vairāk nekā 45 tradicionālās kultūras kolektīvi pulcēsies uz Starptautiskā folkloras festivāla “Baltica 2018” modelēšanas pasākumu “Vasaras Saulgriežu svētki Dagdā”.

Dagdas novada pašvaldība informē, ka gatavošanās saulgriežiem sāksies ar folkloras uzvedumu “Pierts” laukumā pie Domes un svinības turpināsies Saulgriežu sētā (pilsētas skvērā). Saulgriežu virtuvē gatavos auksto zupu, sies Jāņu sieru, kuls sviestu un vārīs zāļu tēju. Saulgriežu darbnīcā ikviens varēs saposties svētkiem, sapinot sev vainagu, vai iet rotaļās kopā ar bērniem.

Kā jau Vasaras saulgriežos pienākas, tiks sagaidīti Jāņa bērni, godā cels Jāņu māti un Jāņu tēvu un klās svinību galdu.

Tā kā Saulgriežu naktī ir jādzied, jādejo un jālec pāri ugunskuram, visi svētku dalībnieki plkst.22:00 dosies gājienā uz pilsētas parku. Jāņu dziesmu pavadījumā tiks iedegts gunskurs un dedzināti pērnā gada vainagi.

Tradicionālie danči, rotaļas un sadziedāšanās turpināsies līdz pat saullēktam – kas 22.jūnijā ir plkst. 4:29. Saule tiks sagaidīta pēc senajām latviešu tradīcijām – ar Saules dziesmām, rasas vākšanu un mazgāšanos rasā.

Kopumā apmēram 120 folkloras kopas un etnogrāfiskie ansambļi piedalīsies un izdziedās katra novada skaistākās Jāņu dziesmas pasākumā “Vasaras Saulgrieži Latvijas novados” Dagdā, Jūrkalnē, Jelgavā un Turaidā. Pasākumu organizē Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar vietējām pašvaldībām.

  1. gadā festivāls “Baltica” norisināsies Latvijā laikā no 16.jūnija līdz 21.jūnijam, un tā tēma būs “Ziedēšana. Jāņi”.

Sagatavoja Ērika Bondarenko,

sabiedrisko attiecību speciāliste

coloring.cool