LV EN

Piektdiena, 2023. gada 27. janvāris
Ildze, Ilze, Izolde
Ludza
Partly cloudy
-3°C
 
A A A

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicina būt īpaši uzmanīgiem ar uguni Adventa laikā

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicina būt īpaši uzmanīgiem ar uguni Adventa laikā, kad svētku rotājumos tik bieži izmantojam sveces. Ik gadus tiek reģistrēti ap 15 ugunsgrēki, kuru iemesls ir bez uzraudzības atstātās sveces. Turklāt šādas ugunsnelaimes notiek gan dzīvojamās telpās, gan sabiedriskās ēkās un darba kabinetos.

Kā liecina statistika, pirmie ugunsgrēki tiek reģistrēti jau pirmajā adventē. Taču ar katru nedēļu ugunsgrēkus skaits pieaug. Tas izskaidrojams ar to, ka sākumā, priecājoties par tikko goda vietā nolikto adventes vainagu un sveci, mēs tam arī pievēršam vajadzīgo uzmanību, bet diemžēl jau vēlāk sveces tiek iedegtas un atstātas bez uzmanības. Tāpat no dabas materiāliem gatavotie vainadziņi siltajās telpās izžūst un ātrāk var aizdegties.

VUGD aicina neatstāt bez uzraudzības adventes vainagā iedegtas sveces, kā arī pārliecināties, vai vainags nav novietots tuvu viegli uzliesmojošiem priekšmetiem. Arī paši vainagi pārsvarā ir gatavoti no degtspējīgiem materiāliem, tādēļ cilvēkiem, kuri paši gatavo rotājumus, vajadzētu iegādāties īpaši vainagiem domātus svečturus, kas, izdegot svecei, pasargās vainagu no aizdegšanās.

Veikalu darbinieki, cenšoties radīt svētku noskaņojumu, izgrezno skatlogus un preču letes, taču šajos rotājumos nevajadzētu izmantot sveces. VUGD darbinieki aicina darba kabinetos, arī skolās un bērnudārzos adventes vainagos sveces neizmantot vai arī tās nedegt. Tāpat arī sabiedrisko iestāžu skatlogos izmantot tikai elektriskās spuldzītes.

Pirms svētku noformējumā izmantojat elektrisko spuldzīšu virtenes, jāizlasa instrukcijas, uzmanību pievēršot arī tam vai šie rotājumi ir paredzēti ārā lietošanai vai tikai telpām.

Droši vien daudzi no iedzīvotājiem atcerēsies kādu savu vai paziņu piedzīvojumu, kad notikusi neliela aizdegšanās, taču saviem spēkiem izdevies nodzēst. Tas gan var notikt tikai tādā gadījumā, ja aizdegšanās savlaicīgi pamanīta. Ja aizdegšanās ir neliela, var mēģināt dzēst, taču drošības labad uzreiz jāizsauc arī ugunsdzēsēji. Diemžēl reizēm, apzinoties savu vainu, cilvēki mēģina ar uguns liesmām tikt galā paši un tikai, kad tas neizdodas, un liesmas pārņēmušas visu telpu, aicina talkā ugunsdzēsējus. Tad jau ir zaudēts šādos gadījumos tik dārgais laiks un zaudējumi būs krietni lielāki.

Ugunsdzēsēji novēl klusu un mierīgu adventes laiku. Ja tomēr atgadās kāda nelaime, atcerieties, ka glābšanas dienestu tālrunis ir 112. Jo ātrāk paziņosiet par nelaimi, jo ātrāk to būs iespējams novērst!