LV RU EN

Pirmdiena, 2021. gada 29. novembris
Ignats, Virgīnija
Ludza
Flurries
0°C
 
A A A

Valsts policija informē: pieaudzis zādzību skaits

VP logoLaika posmā no šā gada 6. līdz 20. jūnijam VP LRP Ludzas iecirknī tika reģistrēti 173 paziņojumi (no 6. līdz 12. jūnijam – 80, no 13. līdz 20. jūnijam – 93 paziņojumi) par dažādiem notikumiem: 19 zādzībām, tai skaitā 3 – no automašīnām, 4 – no veikaliem, nozagti 2 riteņi, 14 miesas bojājumu nodarīšanas gadījumiem, 18 sadzīves konfliktiem un 28 huligānisma gadījumiem. Konstatēta patvaļīga meža cirte Ludzas novada Isnaudas pagastā. Uzsākti 18 kriminālprocesi, sastādīti 54 administratīvā pārkāpuma protokoli, tai skaitā 2 nelikumīgās alkoholisko dzērienu un tabakas izstrādājumu aprites jomā.

Satiksmes uzraudzības rotas inspektori konstatēja 152 ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumus, 9 vadītāji atradās pie stūres alkohola reibumā, tai skaitā 5 automašīnas vadītāji, 1 mopēdists un 3 riteņbraucēji. Ludzas iecirkņa apkalpojamā teritorijā reģistrēti 6 ceļu satiksmes negadījumi, 2 avārijas ar cietušajām personām.

 

Nozog makšķerēšanas piederumus

8. jūnijā policijā griezās kāds iedzīvotājs, kas konstatēja, ka izdarīta mantu zādzība no piederošā viņam īpašuma Ludzas novadā Pildas pagastā. Garnadzis, uzlaužot saimniecības ēkas durvis, iekļuva iekšā un nozaga makšķerēšanas piederumus. Turpinot izmeklēšanu uzsāktajā kriminālprocesā, š.g. 14. jūnijā policijas darbinieki noskaidroja vainīgā personību – to ir izdarījis kāds vietējais pusaudzis. Mantas atrastas. Izmeklēšana turpinās.

 

Aizturētas personas ar nelikumīgu degvielu

Turpinot darbu ar akcīzes preču nelikumīgu apriti, š.g. naktī no 9. uz 10. jūniju policijas darbinieki aizturēja 2 personas no Zilupes novada, kuri saistīti ar nelikumīgu degvielas apriti. Šīs personas tika aizturētas brīdī, kad no vilciena lokomotīves viņiem tika padotas plastmasas tvertnes ar dīzeļdegvielu. Izņemtas 15 kannas, kopā 300 litri degvielas, kā arī automašīna, ar kuru pārvietojās šīs personas.  Personu aizturēšana tika veikta Zilupes pilsētas apvidū. Jāpiebilst, ka šīs personas agrāk ir administratīvi sodītas par līdzīgiem likuma pārkāpumiem.

 

Aizbēg no patversmes un izdara zādzības

14. jūnijā policijā saņemts paziņojums par to, ka no kādas patversmes Ludzas novadā tika aizbēgušas 6 nepilngadīgās personas. Naktī no 14. uz 15. jūniju policijā tika reģistrēts viens paziņojums par to, ka notikusi iekļūšana kādā veikalā Latgales ielā, Ludzā un nozagti alkoholiskie dzērieni, kā arī vēl viens paziņojums par to, ka kādas personas mēģināja iekļūt vēl vienā veikalā Raiņa ielā, izsitot ieejas ārdurvju loga stiklu. Nākamajā dienā visi pusaudži tika aizturēti pilsētā Ludza. Izmeklēšanas gaitā noskaidrots, ka šie likumpārkāpēji mēģināja nozagt 2 automašīnas, kuras atradās Skolas un Blaumaņa ielās, bet tas viņiem neizdevās, tomēr no vienas automašīnas garnadži ir nozaguši dokumentus. Kā arī, turpinot izmeklēšanu, noskaidrojās, ka dienā, kad šie pusaudži patvaļīgi pameta patversmi, viņi izdarīja vēl 2 noziedzīgus nodarījumus – zādzības. Un šoreiz atkal likumpārkāpēju guvums bija alkohols. Pēc procesuālo darbību pabeigšanas 3 pusaudži tika nogādāti patversmē, bet 3 – uz īslaicīgās aizturēšanas vietu. Agrāk visi jaunieši jau vairākkārt bija nonākuši policijas redzeslokā dažādās valsts pilsētās, pret vienu no viņiem ir uzsākti 25 kriminālprocesi. 

 

Mežā atrastas kara laika rokas granātas

17. jūnijā no rīta Ludzas novadā Cirmas pagastā, veicot meža zāģēšanas darbus, tika atrastas 3 nesprāgušas Otrā pasaules kara rokas granātas. Paziņots NBS nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas rotas sapieriem.

 

2016-06-17-1154Izņemti nelikumīgi glabāti šaujamieroči un munīcij

17. jūnijā, veicot darbu šaujamieroču nelikumīgas aprites jomā, Kriminālpolicijas nodaļas inspektori veica kratīšanu pie kāda 1973. gadā dzimušā vīrieša no Ciblas novada. Tika atrasti un izņemti 4 šaujamieroči, tai skaitā 1 ložmetējs, un munīcija – 1200 patronas.2016-06-17-1179

 

Informāciju sagatavoja

Jeļena Rutkovska,

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ludzas iecirkņa Kārtības policijas nodaļas inspektore

 

 

 

coloring.cool