LV RU EN

Otrdiena, 2021. gada 26. oktobris
Kaiva, Amanda, Amanta
Ludza
Mostly cloudy
5°C
 
A A A

Valdība nosaka minimālās prasības pašvaldībām sadzīves atkritumu apsaimniekotāja izvēlei

VARAM_logoOtrdien, 2016. gada 16.augustā valdība apstiprināja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotos priekšlikumus minimālajām prasībām pašvaldībām izvēloties atkritumu apsaimniekotāju*.

Šobrīd pašvaldības saskaras ar grūtībām, izstrādājot iepirkuma dokumentāciju sadzīves atkritumu apsaimniekotāja izvēlei. VARAM izstrādāto priekšlikumu mērķis ir uzlabot un atvieglot pašvaldību darbu, sagatavojot iepirkumu dokumentāciju. Papildus, lai nodrošinātu vienotu pieeju atkritumu pakalpojumu sniegšanā un saņemšanā, noteikumos noteiktas būtiskākās prasības līgumos starp pašvaldību un apsaimniekotāju, un apsaimniekotāju un mājsaimniecību.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards uzsver: “Pilnveidot atkritumu dalītās savākšanas sistēmu Latvijā un nodrošināt iespējas ikvienam Latvijas iedzīvotājam šķirot atkritumus ir viena no mūsu prioritātēm. Šodienas valdības lēmums sniegs iespējas Latvijas iedzīvotājiem saņemt šo pakalpojumu savā pašvaldībā un ilgtermiņā būtiski veicinās visas atkritumu apsaimniekošanas sistēmas attīstību kopumā.”

Paredzams, ka pašvaldībai, izstrādājot iepirkuma darba uzdevumus, būs jāsniedz detalizēta informācija par veicamo darba apjomu – administratīvās teritorijas lielumu, pašvaldības atkritumu radītāji, informācija par uzņēmējiem un to radītājiem atkritumiem, atkritumu daudzumu, kas vidēji tiek radīts un minimālo atkritumu izvešanas biežumu.

Lai nodrošinātu pakalpojuma nepārtrauktību, tiek noteikts, ka pašvaldībām būs jāatrunā kārtība, kādā uzsākama un izbeidzama pakalpojuma sniegšana.

Detalizēta informācija par sagatavoto noteikumu projektu pieejama: http://tap.mk.gov.lv/lv/mk/tap/?pid=40381394&mode=mk&date=2016-08-16

*Ministru kabineta noteikumu projekts “Noteikumi par minimālajām prasībām, kas iekļaujamas darba uzdevumā, pašvaldībai izraugoties sadzīves atkritumu apsaimniekotāju, un atkritumu apsaimniekošanas līgumu būtiskie nosacījumi”

Laura Jansone,

Sabiedrisko attiecību nodaļa

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija

coloring.cool