LV EN

Piektdiena, 2023. gada 27. janvāris
Ildze, Ilze, Izolde
Ludza
Mostly cloudy
-1°C
 
A A A

Valdība atbalsta dīzeļdegvielas atbrīvojumu no akcīzes nodokļa lauksaimniekiem

3. maijā valdība apstiprināja Zemkopības ministrijas (ZM) izstrādātos Ministru kabineta (MK) noteikumus „Kārtība, kādā no akcīzes nodokļa ir atbrīvota dīzeļdegviela (gāzeļļa) un dīzeļdegviela (gāzeļļa), kurai ir pievienota rapšu sēklu eļļa vai no rapšu sēklu eļļas iegūta biodīzeļdegviela un kuru izmanto lauksaimniecības produkcijas ražošanai, lauksaimniecības zemes apstrādei un tādas meža vai purva zemes platības apstrādei, kurā kultivē dzērvenes vai mellenes, kā arī zemes apstrādei zem zivju dīķiem”, kas nosaka maksimālo dīzeļdegvielas apjomu, kam tiek piemērots akcīzes atbrīvojums.

Noteikumi paredz kārtību, kādā lauksaimniecības produkcijas ražotājs piesakās uz dīzeļdegvielu, ko var izmantot lauksaimniecības produkcijas ražošanai, zemes apstrādei, kā arī meža vai purva zemes platības apstrādei, kurā kultivē dzērvenes vai mellenes un zemes apstrādei zem zivju dīķiem.

Saimnieciskajā gadā noteiktais