LV RU EN

Ceturtdiena, 2021. gada 05. augusts
Osvalds, Arvils
Ludza
Intermittent clouds
16°C
 
A A A

Vairums ES fondu Daugavpils semināra dalībnieki atzinīgi vērtē ES fondu apguvi Latvijā

Latvijas_Finanšu_ministrijas_logoLatvijas Republikas Finanšu ministrija novembrī organizēja semināru ciklu „ES fondi – augam kopā!”, lai ikvienu Latvijas iedzīvotāju informētu par Eiropas Savienības (ES) Kohēzijas politikas fondu līdzšinējo ieguldījumu Latvijā un jaunā plānošanas perioda sākšanos. Kopumā Latvijā tika organizēti pieci informatīvie semināri – tostarp arī Daugavpilī.

Semināru cikls visā Latvijā tika organizēts Finanšu ministrijas komunikācijas kampaņas ietvaros, un tās laikā veiktajā pētījumā apstiprinājās, ka Daugavpils semināra dalībnieki ir labi informēti par ES fondiem un ikviens ir dzirdējis par vairākiem projektiem, kuros piesaistīts ES finansējums. Turklāt lielākā daļa aptaujāto arī uzskata, ka kopumā Latvijā ES fondu apguve ir bijusi sekmīga (90%).

Kā liecina aptaujas rezultāti par būtiskāko izmaiņu jaunajā plānošanas periodā, kas ļaus daudz vieglāk apgūt ES fondu naudu, vairāk nekā puse semināra apmeklētāju atzinuši Centrālās finanšu un līgumu aģentūras (CFLA) kļūšanu par vienīgo sadarbības iestādi (61%). Tikmēr 21% aptaujāto kā pozitīvu izmaiņu atzīmējuši arī to, ka turpmāk projektus būs iespējams pieteikt elektroniski.

Savukārt, norādot prioritārās jomas, kurās turpmāk būtu jāiegulda vairāk ES fondu līdzekļu, visbiežāk atzīmēta uzņēmējdarbība (58%), sociālā infrastruktūra (48%), nodarbinātības veicināšana (44%) un ceļu un transporta sistēmas sakārtošana (44%). Vienlaikus jāatzīmē – Daugavpils semināra dalībnieki uzskata, ka īpaši svarīgs ir ES fondu atbalsts lauksaimniecībai, bet citos novados šī nozare atzīta par mazsvarīgu.

Papildus semināram Daugavpilī notika arī informatīvā akcija tirdzniecības centrā „Ditton Nams”: tās laikā iedzīvotāji tika aicināti iepazīties ar Latvijas karti, uz kuras radošā veidā tika attēlots ES fondu ieguldījums tādās jomās kā darbs un sociālais atbalsts, izglītība, sadzīve un ērtības, bizness un inovācijas, transports, kā arī atpūta un kultūra.

 „ES fondi – augam kopā!” semināra ieraksts Rīgā.

Finanšu ministrijas komunikācijas kampaņas laikā tika izveidots arī video rullītis, kurā attēlots padarītais un plānotais ES fondu veiksmīgā ieguldīšanā Latvijā.

Tikmēr gaismas festivāla „Staro Rīga!” laikā uz Finanšu ministrijas ēkas, kas atrodas Vecrīgā, Smilšu ielā 1, interaktīvā objektā tika apspēlētas pozitīvās pārvērtības, ko Latvijai nesusi ES fondu apgūšana. Video varat skatīt šeit.

Informācijas sagatavotājs:
Zaiga Puškina
Komunikācijas departamenta vecākā eksperte
Tālr.: 67095656, [email protected]

coloring.cool