LV EN

Pirmdiena, 2023. gada 30. janvāris
Tīna, Valentīna, Pārsla
Ludza
Mostly cloudy
0°C
 
A A A

Vairāk nekā 1500 dziedātāju tiksies III Virsdiriģentu svētkos Alojā

2011. gada 21. maijā notiks jau par tradīciju kļuvušie Virsdiriģentu svētki Alojā. Svētkos, kas tiek rīkoti par godu I Vispārējo latviešu Dziesmu svētku virsdiriģenta Indriķa Zīles 170. jubilejai, piedalīsies 45 kori – kopā vairāk nekā 1500 dziedātāju no visas Latvijas.
Svētku pasākumi norisināsies visas dienas garumā. Programmu plkst. 12.00 ievadīs Tartu apriņķa koru koncerts Alojas luterāņu baznīcā. Plkst. 13.00 pilsētas centrā būs iespējams vērot Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestra defilē programmu, savukārt plkst. 13.30 notiks atceres brīdis pie Indriķa Zīles piemiņas akmens.
Īpaša tradīcija, kas tika aizsākta I Virsdiriģentu svētkos 2001. gadā, ir Virsdiriģentu birzs stādīšana. Arī šoreiz tradīciju turpinās vairāki virsdiriģenti, pievienojot ozoliņu birzij jaunus stādus.
Plkst. 18.00 sāksies III Virsdiriģentu svētku kopkoncerts Alojas Ausekļa vidusskolas parkā. Tajā piedalīsies Vispārējo latviešu Dziesmu svētku virsdiriģenti ar saviem koriem: Aira Birziņa, Ivars Cinkuss, Mārtiņš Klišāns, Pauls Kvelde, Anda Lipska, Arvīds Platpers, Edgars Račevskis un Jānis Zirnis. Dalībnieku vidū būs arī Tartu apriņķa kori un Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestris.
Svētku mākslinieciskais vadītājs – Limbažu koru apriņķa virsdiriģents Kaspars Ādamsons. Kopkoncertu vadīs Edgars Raginskis un Dagnija Grīnfelde.
III Virsdiriģentu svētkus rīko Kultūrizglītības un nemateriālā mantojuma centrs sadarbībā ar Alojas novada pašvaldību.

Plašāka informācija: www.knmc.gov.lv